24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaIspanija„Skiepų pasą“ turintiems keliautojams, vykstantiems į Ispaniją nereikės darytis covid-19 tyrimų ir...

„Skiepų pasą“ turintiems keliautojams, vykstantiems į Ispaniją nereikės darytis covid-19 tyrimų ir karantinuotis

- Advertisement 3-

Ketvirtadienį, šalies Nacionalinės sveikatos sistemos skaitmeninės sveikatos, informacijos ir inovacijų generalinis sekretorius Alfredo González paskelbė, kad Covid-19 vakcinos „pasai“, kuriuos Europos Sąjunga oficialiai vadina „Žaliaisiais skaitmeniniais sertifikatais“, leis Europos piliečiams įvažiuoti į Ispaniją be koronaviruso testo bei bus atleisti nuo karantinavimosi.

A.González paaiškino, kad šis dokumentas bus parengtas kaip nemokamas QR kodas ir bus visiškai prieinamas iki birželio pabaigos. Šis „pasas“ suteiks galimybę „didesniai daliai“ žmonių saugiai pasiekti Ispaniją ir tuo pačiu padės išjudinti turizmą bei šalies ekonomiką.

Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad dokumentas palengvins judėjimą, tačiau dar tiksliai nepaaiškino, kokia informacija bus pateikta sertifikate. A. González paaiškino, kad tai bus tiek skaitmeninis, tiek fizinis dokumentas, turintis QR kodą, kuriuo šalies valdžios institucijos galės patikrinti šiuos duomenis:

  • Ar asmuo yra paskiepytas
  • Ar asmuo yra persirgęs Covid-19 infekcija
  • Ar buvo atliktas tyrimas, patvirtinantis, kad šiuo metu asmuo nėra užsikrėtęs virusu.
    „Žaliojo skaitmeninio sertifikato“ tikslas – įrodyti, kad asmuo, po teigiamo testo praėjus 11-kai dienų ir iki 6 mėnesių laikotarpio turi imunitetą. Kalbant apie vakcinas, ateityje reikės nustatyti, kiek ilgai išlieka jų poveikis. „Tai bus vertinama palaipsniui“, – teigė A. González.

„Šis sertifikatas nėra pasas, ta prasme, kaip mes suprantame sąvoką „pasas“. Tai nėra kelionės dokumentas ir jis nėra reikalaujamas kelionės metu“, – tikino A. González. „Tai mechanizmas, kuris palengvins mobilumą Europos Sąjungoje. Jame bus laikomasi duomenų apsaugos, saugumo bei privatumo principų. Jis pateiktas taip, kad nediskriminuotų jo neturinčių asmenų. Tai yra vienas didžiausių jo privalumų“, – pareiškė A. González, išreikšdamas įsitikinimą, kad tai bus didelė pagalba vasaros sezono turizmui Ispanijoje.

Šis planas yra vyriausybės strategijos šiems metams dalis. Valdžios institucijų prognozėmis, per šiuos metus Ispanijoje apsilankys per 40 mln. užsienio turistų. Tai būtų dvigubai daugiau nei 2020 metais, kai Covid-19 pandemija pasireiškė pirmą kartą, bet perpus mažiau nei 2019-aisias.

Turizmo ministerijos, kuriai vadovauja Reyes Maroto, šaltinių teigimu, pasų įvedimas suskirstys Ispanijos turizmą į „prieš ir po“. „Esame nusiteikę optimistiškai ir šiuo sertifikatu žengiame didžiulį žingsnį į priekį. Be to, mes palaikome idėją, kad ši sistema galėtų būti įdiegta trečiose šalyse, kuriose veikia panašios sistemos, pvz., Jungtinėje Karalystėje“, – teigiama pranešime.

Vyriausybės šaltinių teigimu, vyksta pokalbiai su tokiomis agentūromis kaip Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), bei tokiomis šalimis kaip Jungtinė Karalystė, kuri yra pagrindinė Ispanijos kelionių rinkos klientė.

Naująjį sertifikatą turizmo sektorius ir didžiosios šalies įmonės vertina atsargiai, nors ir pripažįsta, kad toks sprendimas yra žymiai geresnis, nei šiuo metu turizmo rinkoje egzistuojantis vakuumas. Tačiau asociacijos nerimauja dėl apsaugos priemonių, kurios leis kiekvienai ES valstybei savo nuožiūra įtraukti papildomas saugos priemones. Kitaip tariant, jei atskiros šalys nuspręs įtraukti mobilumo apribojimus, pavyzdžiui, privalomą karantiną po kelionės, „Žaliojo skaitmeninio sertifikato“ naudingumas ženkliai sumažės.

Vyriausybės šaltiniai paaiškino, kad ši išimtis yra įprasta tokio pobūdžio susitarimams, visų pirma todėl, kad šiuo metu nežinomas tolesnis pandemijos vystymosi vektorius. „Jei Europos valstybėje atsiras nauja viruso atmaina ar variantas, normalu, kad kitos šalys gali apriboti mobilumą“. Todėl ši galimybė egzistuoja, tačiau tie patys šaltiniai teigė tikintys, kad ja nebus pasinaudota ir kad tarptautinis mobilumas bus atnaujintas jau šią vasarą.

„Pasas“ kelia tam tikrų abejonių sveikatos priežiūros ir mokslo požiūriu. Visų pirma dėl to, kad nors yra vis daugiau įrodymų, jog paskiepyti žmonės rečiau užkrečia kitus Covid-19 virusu, dar nėra įrodyta, ar jie gali perduoti virusą būdami besimptomiais nešiotojais.

Madrido autonominio universiteto visuomenės sveikatos profesorius Fernando Rodríguez Artalejo, remdamasis „tikrovės principu“, sumenkina šio klausimo svarbą. „Sertifikatai bus išduodami ir jie nebus idealūs. Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centras netgi leidžia paskiepytiems žmonėms atsisakyti apsauginių veido kaukių dėvėjimo“. Pasak F. R. Artalejo, „jei tai yra daroma, tai yra pagrįsta“. „Sertifikato esmė yra ne ta, kad ji leidžia jums gauti daugiau ar mažiau paslaugų. Esmė – jas galite gauti lengviau ir taip, kad ir žmonės, ir ekonomika galėtų gauti naudos iš skiepų pažangos“, – tvirtina profesorius.

Dar vienas argumentas prieš tokį pažymėjimą yra galima skiepytų ir neskiepytų asmenų diskriminacija. Kaip kontrargumentą F. R. Artalejo nurodo, kad skiepytis galės visi, tik skirtingu metu. „Tai, kad pirmiausiai yra skiepijami ypač pažeidžiami, nuo pandemijos labiausiai nukentėję žmonės, yra teisinga“, – teigia Fernando Rodríguez Artalejo.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai