33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaNaujienosPagal naująjį Gyvūnų gerovės įstatymą atidėtas reikalavimas apdrausti šunis

Pagal naująjį Gyvūnų gerovės įstatymą atidėtas reikalavimas apdrausti šunis

- Advertisement 3-


Ispanijos vyriausybė vėluoja priimti naująjį gyvūnų gerovės įstatymą, pagal kurį šunų savininkai privalo apdrausti savo augintinius civilinės atsakomybės draudimu.

Gyvūnų teisių generalinis direktoratas, Socialinių teisių ir darbotvarkės ministerijos padalinys, išleido aplinkraštį, kuriame skelbiama, kad privalomasis šunų augintinių draudimas atidedamas, kol bus patvirtinti specialūs teisės aktai, kuriais bus patikslintas įstatymas.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šis draudimas skirtas žalai, kurią šunys gali padaryti tretiesiems asmenims, atlyginti, nesvarbu, ar tai būtų žala turtui, žala kitam gyvūnui, ar žmogaus sužalojimas.

AFAAC asociacijos duomenimis, įgyvendinus šį reikalavimą, jis bus taikomas maždaug devynių milijonų Ispanijoje gyvenančių naminių šunų savininkams.

Pagrindinis naujojo Ispanijos gyvūnų gerovės įstatymo tikslas – sustiprinti gyvūnų apsaugą ir užkirsti kelią jų palikimo atvejams. Įstatyme numatyta, kad visų veislių naminiai gyvūnai turi būti apdrausti civilinės atsakomybės draudimu, o tai yra didelis pokytis, palyginti su ankstesniu reikalavimu, kuris buvo taikomas tik potencialiai pavojingoms veislėms ir tik tam tikruose regionuose.

Be to, naujuoju reglamentu nustatomas reikalavimas rengti „atsakingos nuosavybės” kursus konkrečių veislių šunų prižiūrėtojams.

Šiam įstatymui, už kurį pasisakė socialinių teisių ministrė Ione Belarra, kovo mėnesį pritarė Deputatų kongresas. Jame numatytos griežtos gyvūnų eutanazijos gairės, leidžiančios tokius veiksmus atlikti tik tam tikromis aplinkybėmis ir tik siekiant užkirsti kelią gyvūnų kančioms.

Be to, įstatyme nustatyta griežta gyvūnų veisimo kontrolė, kartu skatinant atsakingą įvaikinimą

Ispanijos vyriausybės sprendimas atidėti naminių šunų draudimo reikalavimo įgyvendinimą rodo jos įsipareigojimą užtikrinti sklandų perėjimą ir visapusišką naujų gyvūnų gerovės priemonių laikymąsi.

- Advertisement 4-

Naujausi