25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasKanarų salų turizmo sektoriui susirūpinimą kelia trumpesnės atostogos ir sumažėjęs nakvynių skaičius

Kanarų salų turizmo sektoriui susirūpinimą kelia trumpesnės atostogos ir sumažėjęs nakvynių skaičius

- Advertisement 3-


„Ashotel” vadovas Juanas Pablo Gonzálezas pranešime spaudai pabrėžė, kad 2023 m. turizmo sektoriuje buvo „neginčijami” skaičiai – 13,8 mln. lankytojų, apsistojusių atostogų apgyvendinimo įstaigose, tačiau įspėjo, kad vis dažniau poilsiautojai apsistoja vis trumpiau, todėl mažėja vidutinė atostogų trukmė.

Asociacijos, atstovaujančios pagrindiniam Kanarų salų ekonomikos varikliui, duomenimis, 2023 m. tiek viešbučių, tiek ne viešbučių apgyvendinimo įstaigos baigė su 13,8 mln. apgyvendintų keliautojų, t. y. 3,1 proc. daugiau nei 2019 m., t. y. iki pandemijos buvusiu atskaitos tašku.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Nepaisant to, kad šis lankytojų skaičius viršytas, 2,3 % sumažėjo nakvynių skaičius, iš viso 95,7 mln., palyginti su 97,9 mln. 2019 m.

Kanarų salų statistikos instituto (Istac) apgyvendinimo apklausos duomenys, kuriuos išanalizavo „Ashotel” Turizmo konkurencingumo ir tvarumo observatorija, atskleidė, kad nors lankytojų skaičius atsigavo, turistai salose apskritai praleidžia mažiau dienų.

Ashotel” vadovas pabrėžė, kad nors duomenys apie keliautojus ir pajamas rodo augimą, nakvynių skaičius dar nepasiekė 2019 m. lygio dėl sumažėjusio vidutinio nakvynių skaičiaus. Jis taip pat pažymėjo, kad lyginant dvejų metų kintamuosius su kainų sudedamosiomis dalimis, reikia atsižvelgti į infliaciją, dėl kurios realus procentinis padidėjimas sumažėja.

Skirstant duomenis pagal salas, La Palma ir toliau susiduria su neigiamomis nakvynių tendencijomis, palyginti su duomenimis iki pandemijos, ir 2023 m. pasiekė prasčiausius rezultatus archipelage – jų sumažėjo 45 %. Toliau seka La Gomera (-22,6 %), El Hierro (-12,6 %) ir Gran Kanarija (-8,6 %). Priešingai, daugiausiai vilčių teikė Fuerteventūra, kurios rodikliai padidėjo 4,7 %, toliau rikiuojasi Tenerifė (+1,4 %) ir Lansarotė (+0,1 %).

Kalbant apie priimtus keliautojus, vėl pirmauja Fuerteventūra, kurios rodikliai išaugo 10,6 % (1,97 mln.), toliau rikiuojasi Tenerifė (+7,2 %, 5,3 mln.) ir Lansarotė (+3,5 %, 2,5 mln.).
Priešingai, La Palmoje (-29,7 %, 162 029), La Gomeroje (-26,7 %, 128 495), El Hierro (-5,2 %, 20 400) ir Gran Kanarijoje (-2,5 %, 3,8 mln.) apgyvendinimo įstaigų pajamos sumažėjo.

Bendros apgyvendinimo įstaigų pajamos Kanarų salose pasiekė 4,9 mlrd. eurų, t. y. 25,3 % daugiau nei 2019 m. (3,9 mlrd. eurų). Ashotel teigia, kad šis rodiklis, palyginti su kitais dviem (apgyvendinti keliautojai ir nakvynės), rodo teigiamiausią tendenciją, rodančią, kad vidutinės išlaidos apgyvendinimo įstaigose didėja.

Vis dėlto asociacija pataria būti atsargiems atliekant metų palyginimus, apimančius su kainomis susijusius kintamuosius, atsižvelgiant į metinės infliacijos poveikį rezultatams.

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock