27.6 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Kaip mus paveiks naujosios Ispanijos kelių eismo taisyklės?

Kaip mus paveiks naujosios Ispanijos kelių eismo taisyklės?

- Advertisement 3-

Praėjusiais metais Vyriausybė, siekdama per ateinantį dešimtmetį sumažinti Ispanijos keliuose sužeistų ir žuvusiųjų skaičių, patvirtino kelių eismo taisyklių ir judėjimo reformų paketą. Šios priemonės įsigalioja šių metų sausio 2-ąją dieną, šeštadienį ir apima mobiliųjų telefonų bei elektrinių paspirtukų naudojimą.

Vairuotojo pažymėjimo taškai:
Taškų sistema Ispanijoje veikia kitaip nei kitose valstybėse. Vairuotojo pažymėjime yra 12 taškų. Po kiekvieno pažeidimo taškų skaičius mažėja. Kai taškų skaičius prilygsta nuliui, valdyti transporto priemonę yra draudžiama.

Pokalbio mobiliuoju telefonu metu nesinaudojant laisvų rankų įranga skiriami 6 baudos taškai. Iki reformos įvedimo bauda už šį nusižengimą buvo dvigubai mažesnė – 3. Už mobiliojo telefono laikymą rankose vairavimo metu gresia 3 baudos taškai.

4 baudos taškai skiriami tiems asmenims, kurie nėra prisisegę saugos diržais bei jų automobiliuose neįrengtos sistemos skirtos vaikų saugumui kelyje. Dviračių transporto priemonių vairuotojai ir keleiviai baudžiami tuo atveju, jeigu nedėvi šalmų ar kitų apsaugos elementų.

Už išvardytus nusižengimus išrašomi baudos taškai ir, atsižvelgiant į sunkumą, gali būti skiriamos papildomos sankcijos.

Asmeninis mobilumas:
Dekretas reglamentuoja asmenines transporto priemones, tokias kaip motoroleriai, kurie turi vieną ir didesnį ratų skaičių bei gali išvystyti 6-25 km/h greitį. Į šį apibrėžimą neįtraukiamos transporto priemonės skirtos žmonėms su judėjimo negalia, todėl jų judėjimas šaligatviais ir pėsčiųjų zonomis yra draudžiamas. Tai reiškia, kad jeigu paspirtukas ar motociklas nėra įregistruotas kaip neįgalaus asmens transporto priemonė, vairuotojas privalo laikytis dviračių eismo taisyklių. Už nusižengimus bus taikomos atitinkamos nuobaudos.

Ispanijos greičio apribojimai miestuose

Bendrieji greičio apribojimai miesto keliuose apibrėžiami remiantis jų klasifikacija.
Keliuose, kuriuose yra viena važiuojamoji dalis ir šaligatviai maksimalus leistinas greitis yra 20 km/h.
Keliuose su dviejų krypčių juostomis maksimalus leistinas greitis – 30km/h.
Keliuose, kuriuose yra dvi ar daugiau eismo juostų dviem kryptimis, maksimalus leistinas greitis ir toliau bus 50 km/h.

Kitų transporto priemonių lenkimo manevrai:

Nuo šiol norint atlikti lenkimo manevrą bus draudžiama viršyti maksimalų 20 km/h greitį. Šis apribojimas pradės galioti nuo 2021-ųjų metų gegužės mėnesio, praėjus šešiems mėnesiams po jų paskelbimo oficialiajame valstybiniame leidinyje (BOE), tačiau vairuotojai su naujomis taisyklėmis gali susipažinti jau dabar.

Greičio matuoklio detektoriaus naudojimas Ispanijoje

Greičio matuoklio detektoriaus naudojimas transporto priemonėje bus laikomas rimtu nusižengimu. Už tai bus baudžiama 200 eurų bauda ir trimis baudos taškais.

Baudų lentelė viršijus leistiną greitį Ispanijos keliuose

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai