33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaIspanijaIspanija patvirtino naują vizą užsienio startuoliams ir skaitmeniniams klajokliams

Ispanija patvirtino naują vizą užsienio startuoliams ir skaitmeniniams klajokliams

- Advertisement 3-


Ispanijos parlamentas patvirtino naują įstatymą, kuriuo reglamentuojama, kas gali gauti naują darbo vizą, skirtą pradedančiosioms įmonėms ir skaitmeniniams klajokliams iš ES ar trečiųjų šalių, kurie pastaruosius ketverius metus negyveno Ispanijoje, ir kuriems taikomos mokestinės lengvatos – pirmus ketverius buvimo Ispanijoje, įskaitant Kanarų salas, metus sumažinamas pelno mokestis.

Pagal naująją vizą skaitmeniniai klajokliai galės būti ir dirbti šalyje iki 12 mėnesių, o pasibaigus teisėtam buvimui, galės jį pratęsti dvejiems metams, o vėliau – dar iki penkerių metų, pateikdami prašymą išduoti leidimą gyventi Ispanijoje kaip nuotoliniai darbuotojai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Be to, naujuoju įstatymu reglamentuojama, kad pelno mokestis, taikomas pradedančiosioms įmonėms ir investuotojams, per pirmuosius ketverius metus sumažinamas nuo 25 % iki 15 %, taip pat leidžiama, kad nuotoliniai darbuotojai pirmuosius ketverius buvimo Ispanijoje metus galėtų mokėti nerezidentinio mokesčio tarifą, kuris taikomas darbuotojams ir bendrovėms, gaunantiems pajamas Ispanijoje, bet negalintiems joje būti ilgiau nei 183 dienas, t. y. skaitmeniniai klajokliai taip pat galės pasinaudoti tuo pačiu 15 % mokesčio tarifu. „Tai viena maloniausių akimirkų, kurias esu patyręs Parlamente. Tai įstatymas, kuris leis Ispanijai pirmauti stumiant ir skatinant talentus šioje sparčiai augančioje skaitmeninėje ekonomikoje”, – sakė ekonomikos ministrė Nadia Calvino.

Įstatymą parlamentas priėmė 177 balsais už, 88 balsais prieš ir 75 susilaikius, ir tikimasi, kad per kelias ateinančias savaites jis be didelių diskusijų bus ratifikuotas Senate, o vėliau įsigalios, galbūt nuo Naujųjų metų.

Tikimasi, kad vyriausybė nustatys tikslius reikalavimus ir sąlygas skaitmeniniams klajokliams, įskaitant minimalią sumą, kurią jie turi uždirbti iki mėnesio pabaigos, nors tikimasi, kad ši suma bus maždaug 2 000 eurų per mėnesį.

Naujasis įstatymas priimtas po Ispanijos pastangų pritraukti daugiau verslininkų ir investicijų į verslą, nes 2015 m. šalis buvo priskirta prie blogiausių EBPO šalių pradėti verslą.

- Advertisement 4-

Naujausi