30.9 C
Tenerife
Antradienis, 26 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėICATF įspėja, kad Tenerifės pietuose daugėja netikrų advokatų

ICATF įspėja, kad Tenerifės pietuose daugėja netikrų advokatų

- Advertisement 3-


Tenerifės advokatų asociacija (ICATF – Ilustre Colegio de Abogados de Santa Cruz de Tenerife), atstovaujanti advokatams, įspėjo, kad pastaraisiais mėnesiais salos pietuose „nerimą kelia” padažnėję profesinio įsibrovimo atvejai, turintys įtakos nekilnojamojo turto operacijoms, imigracijos procedūroms, paveldėjimo byloms ir ieškiniams dėl atsakomybės.

Šie neteisėti veiksmai, kuriuos atlieka tinkamo išsilavinimo, patirties ar akademinės kvalifikacijos neturintys asmenys, sukelia „pastebimą socialinį poveikį”, kuris pasireiškia tuo, kad daugėja nukentėjusių asmenų, iš kurių daugelis yra Tenerifės pietuose gyvenantys užsieniečiai, kurių turtui buvo padaryta žala arba kurie prarado daug pinigų dėl netinkamos praktikos ar blogų patarimų. Daugeliu atvejų jie naudojasi klientų pažeidžiamumu, nes šie nemoka ispanų kalbos.

Iš tiesų dauguma skundų, kuriuos Advokatų asociacija gauna dėl šios neteisėtos veiklos, yra susiję su įvairių tautybių piliečiais, gyvenančiais salos pietuose.

Dėl namų ir butų pardavimo sandorių, taip pat dėl imigracijos dokumentų tvarkymo daugiausia skundų gauna provincijos advokatų asociacija, kuri pabrėžia, kad norint verstis advokato praktika privaloma įgyti teisinį išsilavinimą, išlaikyti valstybinį egzaminą ir užsiregistruoti šalies advokatų profesinėje asociacijoje.

Be to, kilus abejonių, ji rekomenduoja pasidomėti Ispanijos generalinės advokatų tarybos interneto svetaine, kurioje yra surašyti advokatai, praktikuojantys visoje šalies teritorijoje

Patikrinus paaiškėjo, kad kai kurios paslaugos internete reklamuojamos kaip „teisinės ir mokesčių konsultacijos dėl būsto pardavimo ir paveldėjimo” arba kaip „nepriklausomos advokatų kontoros” ir teigiama, kad jos bendradarbiauja su „valstybinėmis institucijomis, kad būtų užtikrintos geriausios įmanomos paslaugos”, ir ant jų netgi pateikiami Kanarų salų vyriausybės ir Mokesčių agentūros logotipai be jokios priklausomybės.

Advokatų asociacija nurodo, kad profesinio kišimosi į teisininko profesiją nusikaltimas šiuo metu įgauna ypatingą svarbą, ir pabrėžia šios praktikos „pavojingumą”, nes atsiranda saugomas teisinis turtas.

Baudžiamojo kodekso 403 straipsnio 2 dalyje už piktnaudžiavimą profesine veikla numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo šešių mėnesių iki dvejų metų, o Advokatų asociacija pradėjo įvairias kampanijas, kuriomis siekiama informuoti apie būtinybę sudaryti sutartis su kolegomis advokatais ir taip užtikrinti ir apsaugoti klientų teises, interesus ir turtą.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai