25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėVIDEO - Tenerifės pietiniame oro uoste suimta 14 darbuotojų, kurie grobė keleivių...

VIDEO – Tenerifės pietiniame oro uoste suimta 14 darbuotojų, kurie grobė keleivių bagažą

- Advertisement 3-


Civilinė gvardija suėmė 14 Tenerifės pietinio oro uosto darbuotojų ir atlieka tyrimą dėl 20 kitų asmenų, kurie įtariami padarę nusikaltimus, įskaitant priklausymą nusikalstamai grupuotei, apiplėšimą panaudojant jėgą, žmonių turto sugadinimą ir pinigų plovimą.

Operacija „Oretel” buvo pradėta po to, kai padaugėjo įvairių tautybių keliautojų skundų dėl vagysčių iš jų registruoto bagažo.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Įtariama, kad sulaikytieji pasinaudojo savo, kaip oro uosto darbuotojų, padėtimi. Perkeliant bagažą į lėktuvo krovinių skyrių, jie lėčiau krovė ir iškrovė lagaminus, o paskui atidarė bagažą krovinių skyriuje, toliau nuo kitų kolegų akių, atsegdami užtrauktukus, kad galėtų pasiekti visą bagažo turinį.

Ištraukę norimus daiktus, tarp kurių buvo papuošalų, mobiliųjų telefonų, laikrodžių ir elektroninių prietaisų, jie vėl juos uždarė, kad lagaminai liktų be jokių klastojimo žymių. Kad dar labiau paslėptų savo veiksmus, įtariamieji lagaminus pastatė kaip barikadą tarp įėjimo į krovinių skyrių ir jo vidaus. Jie net užtraukė standžias užuolaidas, kurios naudojamos bagažui apsaugoti nuo laisvo judėjimo viduje, kad nuslėptų savo veiksmus.

Pagal policijos ataskaitą šios nusikalstamos grupės nariai veikė pagal aiškiai apibrėžtą hierarchinę struktūrą, o kiekvienas asmuo buvo atsakingas už skirtingus vaidmenis, pavyzdžiui, skrydžio pasirinkimą, pavogtų daiktų paslėpimą, jų išgabenimą iš oro uosto teritorijos, pardavimą juvelyrinių dirbinių parduotuvėse arba internete ir pelno pasidalijimą.

Norėdami paslėpti pavogtus daiktus nuo oro uosto apsaugos, jie naudojo drabužius su rankomis susiūtu vidumi arba savo asmenines spintas oro uoste. Civilinė gvardija (Guardia Civil) atliko keletą kratų, įskaitant spintelėse, oro uosto darbuotojų asmeninėse transporto priemonėse ir jų namuose. Konfiskuoti 29 aukštos klasės laikrodžiai, 120 juvelyrinių dirbinių (aukso ir brangakmenių), 22 aukštos klasės mobilieji telefonai, elektroniniai prietaisai, 13 000 eurų grynaisiais pinigais ir prabangus automobilis.

Šiuo metu visų rastų pavogtų daiktų vertė siekia 1 953 571 eurą. Sulaikytieji taip pat sugebėjo daugelį daiktų parduoti naudotų juvelyrinių dirbinių parduotuvėse ir internetinėse parduotuvėse, todėl tyrimas buvo pradėtas 27 Tenerifės parduotuvėse.

VIDEO Tenerifes pietiniame oro uoste suimta 14 darbuotoju kurie grobe keleiviu bagaza

Tyrimą atliko Tenerifės pietinio oro uosto Fiskalinių ir pasienio tyrimų analizės skyrius (UDAIFF), padedamas Piliečių saugumo skyriaus (USECIC). Civilinei gvardijai padėjo Valstybinė oro saugos agentūra (AESA), Oro uostų ir oro navigacijos tarnyba (AENA) ir įvairios Reinos Sofijos oro uoste veikiančios oro transporto bendrovės. Operacijai vadovavo Granadilla de Abona 4-asis nurodymų teismas.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos