26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaĮvykiaiPSOE laimi rinkimus, bet neturi pakankamos daugumos, kad galėtų valdyti viena

PSOE laimi rinkimus, bet neturi pakankamos daugumos, kad galėtų valdyti viena

- Advertisement 3-


Pastaruosius ketverius metus Kanarų salas valdžiusi PSOE vadovaujama koalicija „Gėlių paktas” šią kadenciją nebepasikartos, nes rinkėjai per vakarykščius rinkimus dar kartą patvirtino savo paramą PSOE, tačiau atvėrė duris naujoms politinėms salų spalvoms, kurioms vadovauja Partido Popular ir Coalición Canaria.

Socialistams šiuose rinkimuose pavyko nugalėti kaip pagrindinei Kanarų salų politinei jėgai, surinkusiai kiek daugiau nei 283 000 balsų (32,3 %) ir daugiausiai tarybos narių (406).

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau du jos partneriai Gėlių pakte patyrė didelę nesėkmę: „Podemos” prarado visas keturias 2019 m. iškovotas vietas ir vėliau išnyko iš Kanarų salų parlamento, o „Nueva Canarias” pavyko išlaikyti keturias vietas (prarado vieną), tačiau nepasiekė 6-8 vietų, kurių siekė. Jie pasiekė atstovavimą tik Gran Kanarijoje, savo tvirtovėje (3 vietos), ir Fuerteventūroje (1 vieta).

Gėlių paktas nyksta ir atveria duris naujai vyriausybei

Nors Casimiro Curbelo dar kartą triuškinamai laimėjo La Gomerą ir ratifikavo tris 2019 m. deputatus, Gėlių paktas laimėjo tik 30 vietų, t. y. šešiais mažiau, nei reikia vyriausybei suformuoti (reikia 36 vietų).

PP, savo ruožtu, salose pakilo į nacionalinę viršūnę ir pridėjo penkiais deputatais daugiau nei 2019 m. (keturiose salose laimėjo vienu daugiau, o regioniniame sąraše – dar vienu). Nepaisant gerų rezultatų, jie pralaimėjo vienintelį kabildą, kurį valdė (La Palma), nes ugnikalnio išsiveržimas padarė įtaką visuomenės apsisprendimui.

Regionų lygmeniu, balsuojant dėl parlamento, ji pasiekė geriausius rezultatus per pastaruosius dvylika metų ir pasiekė 16 deputatų, iš dalies dėl dešiniųjų erdvės pertvarkymo po „Ciudadanos”, kuri išnyko iš regioninių rūmų, nuosmukio. 2019 m. jie gavo 62 115 balsų; vakar – tik 3 259. Tačiau, nepaisant tokio augimo, Liaudies partijai nepavyko aplenkti „Coalición Canaria” (CC), kaip tikėjosi kai kurios apklausos, ir ji išlieka trečia pagal mandatų skaičių salų partija. 2019 m. CC šiek tiek susilpnėjo, netekusi vieno deputato, bet ir toliau išlieka antra pagal dydį jėga salyne. Devyniolika mandatų ji gavo Tenerifėje, saloje, kurioje turi didžiausią svorį, – šešis deputatus, La Palmoje (4), Lansarotėje ir Fuerteventūroje – po tris. Gran Kanarijoje jie gavo tik vieną, t. y. vienu mažiau nei 2019 m.

Reikia atsižvelgti į tai, kad Herreñas iš Agrupación Herreña Independiente (AHI) šiemet nusprendė kandidatuoti savarankiškai, neprisijungdami prie CC, ir jie pasiekė, kad jų deputatas gali būti svarbus paktų, dėl kurių šiandien bus pradėta derėtis, scenarijuje

CC ir PP neturi pakankamai vietų, kad galėtų kartu suformuoti vyriausybę be kitų paramos, nes jiems trūksta dviejų vietų, kad suformuotų naują vyriausybę. Daug kas tam pritartų, nes jie turi nemažai bendrų punktų, pavyzdžiui, mokesčių mažinimą.

Vox – didžioji dienos staigmena

Didžioji rinkimų dienos staigmena buvo Vox, kuri pateko į Kanarų salų parlamentą su keturiais deputatais (du nuo Gran Kanarijos, vienas nuo Tenerifės ir vienas nuo autonominio sąrašo).

Tai gali lemti, kad jie bus įtraukti į PP-CC paktą, nors nacionalistai ne kartą pakartojo, kad nesutiks su tokiu dariniu, nes jų politika pernelyg skiriasi.

PSOE ir CC paktas taip pat būtų įmanomas, jei žiūrėtume tik į vietų skaičių, nes kartu jie turėtų 42 deputatus, o tai yra daugiau nei pakankamai saloms valdyti. Nors rinkimų kampanijos metu socialistų ir nacionalistų konfrontacija buvo tiesioginė, todėl tai būtų mažai tikėtina.

Naujos vyriausybės sudarymo terminas

Pagal Kanarų salų autonomijos statute nustatytas sąlygas birželio 27 d. 70 išrinktų deputatų turi išrinkti regioninio parlamento pirmininką. Iki to laiko partijos, pretenduojančios į valdžią, jau turi būti sudariusios paktą.

Kandidatu į vyriausybę prisistatęs asmuo turės surinkti absoliučią daugumą per pirmąjį balsavimą, kuris bus surengtas salėje, priešingu atveju po 48 valandų vyks antrasis balsavimas.

Tokiu atveju jis gali būti investuotas paprasta balsų dauguma. Jei praėjus dviem mėnesiams po pirmojo balsavimo dėl investavimo nė vienas iš pasiūlytų kandidatų nesulauks parlamento pasitikėjimo, jis bus paleistas ir bus rengiami nauji rinkimai.

Dalyvavimas šių metų rinkimuose Kanarų salose išaugo beveik keturiais procentiniais punktais, nors reikia pažymėti, kad beveik 50 % Kanarų salų gyventojų nusprendė nebalsuoti.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos