30.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanaruose viešbučiai kurie priima imigrantus uždirba daugiau nei iš įprasto turizmo

Kanaruose viešbučiai kurie priima imigrantus uždirba daugiau nei iš įprasto turizmo

- Advertisement 3-

Prieš dabartinę migracijos krizę Arguineguín miestelis, esantis Mogano savivaldybėje, Gran Kanarijoje, britų tarpe garsėjo kaip futbolininko Davido Silva gimtinė ir vieno išskirtiniausių Ispanijos kurortų „Anfi Beach Club” buveinė. Dabar ši vieta garsėja nuotraukomis, kuriose užfiksuoti tūkstančiai prieplaukose, Raudonojo Kryžiaus palapinėse, miegančių imigrantų.

Mogan merė Onalia Bueno pastaraisiais mėnesiais tvirtina, kad imigrantai turi nedelsiant palikti visus turistinio kurorto viešbučius ir kompleksus bei persikelti į vyriausybines įstaigas. Jos nuomone susidariusi padėtis daro ilgalaikę žalą visai teritorijai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Onalia Bueno įspėjo viešbučių savininkus, nustatydama jiems galutinį terminą – gruodžio 31 d. Iki šios dienos jie privalėjo iškeldinti visus imigrantus. Priešingu atveju sulauktų sankcijų, juk atvykėlių apgyvendinimas prieštarauja licencijuotam viešbučių naudojimui.

Vakar O. Bueno pareiškė, kad ,,apgyvendinimo įstaigoms pradedame įvedinėti sankcijas už Žemės įstatymo ir Kanarų salų turizmo atnaujinimo įstatymo nesilaikymą. Tiesa ta, kad Arguineguín Park, neturi licencijos apgyvendinimui. Vyriausybės delegatas pažadėjo, kad pirmaisiais perkeltaisiais į „Canarias 50″ stovyklą bus iškeldintieji iš to naujojo viešbučio, kuriame buvo apgyvendinta 900 imigrantų”.

Merė tvirtina, kad vyriausybės administracijos, norėdamos atidėti iškeldinimą „pervedinėja pinigus” ir, kad Mogan savivaldybės turizmo kompleksuose apgyvendintas didžiausias nelegalių imigrantų skaičius visame Kanarų salyne, nes viešbučių savininkai iš to uždirba daugiau pinigų, nei iš turizmo verslo.

,,Mes vis dar negavome administracijos atsakymo į mūsų prašymą nutraukti turistinių ir miesto taisyklių nesilaikymą naudojant turistinius kompleksus kaip imigracijos priėmimo centrus. Tuo tarpu viešbučių savininkai ir toliau teikia savo paslaugas Migracijos departamentui, nes jie uždirba daug daugiau pinigų iš imigracijos, mėnesinės nuomos ir žmonių išlaikymo nei iš turizmo verslo. Be to, jie nepašalino savo darbuotojų iš ERTE, nes jiems vadovauja NVO ir labdaros fondai. Ministerija sudaro susitarimą su suaugusiaisiais, o Socialinių teisių ministerija vykdo savo įgaliojimus be priežiūros likusių nepilnamečių atžvilgiu”.

O. Bueno tęsia: ,,Mogán yra 20 500 gyventojų ir 35 000 apgyvendinimo vietų. Gyvename daugiausia iš turizmo sektoriaus, bei turime didelį žemės ūkio potencialą: čia išauginamas didžiausias avokadų, mangų ir tropinių ananasų derlius Gran Kanarijoje. Čia yra du svarbiausi salos kurortai: ,,Arguineguín” ir ,,Playa de Mogán”.

Per pastarąsias kelias savaites Mogán merė buvo kaltinama ksenofobiškumu ir neramumų kėlimu, tačiau ji nesutinka sakydama, kad problema yra ne regiono gyventojai, o: ,,imigrantai, nesilaikantys saugos taisyklių, nedėvintys apsauginių veido kaukių bei ignoruojantys komendanto valandą. Jie atvyko iš stovyklos ir buvo apgyvendinti viešbutyje”.

Pastarosiomis dienomis dažnėja pranešimai (ne visi įrodyti) apie įsilaužimus, muštynes ​​ir smurtą, susijusį su imigrantais. O. Bueno ragina regiono saugumo pajėgas akylai stebėti situaciją. ,,Mes paprašėme vyriausybės palikti GRS (ginkluotųjų pajėgų rezervo ir saugumo grupių) padalinius Mogán regone tol, kol bus perkelti tiek suaugę, tiek nepilnamečiai imigrantai. 55-kių nacionalinės ir vietos policijos personalo nepakanka susidoroti su visais nedideliais, sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais, kurių skaičius vis didėja”.

,,Per pastarąją savaitę ženkliai padidėjo vagysčių restoranuose skaičius. Per dieną buvo įvykdytos net trys vagystės. Čia tampa nesaugu, savivaldybėje gyvena per 2 800 imigrantų ir 600 neprižiūrimų nepilnamečių. Čia didžiausia imigrantų koncentracija visame Kanarų salyne”.

Galiausiai, sutelkdama dėmesį į ateitį, O. Bueno tikisi vyriausybės pagalbos. ,,Tikimės, kad imigrantai bus perkelti į karines stovyklas, kad savivaldybė grįš į normalų gyvenimo būdą, ir kad nedidelis, keliauti trokštantis turistų skaičius, vėl sugrįš į Mogán. Juk šiuo metu populiariausias klausimas – ar viešbučiai vis dar pilni imigrantų.”

- Advertisement 4-

1 KOMENTARAS

  1. Jeigu nedelsiant nebus deportuojami imigrantai, Kanarai pavirs kaip Lesbo lageris. Ilgalaikei perspektyvai turizmo čia laukia apgailėtina padėtis. Turistų čia ilgai nebus. Jau dabar platinama informacija apie tai į ką pavirto Kanarų salos, į banditizmo salas. Jau dabar klausiama viešbučių administracijos ar jų viešbutyje ir miestelyje yra saugu ar šalia nėra imigrantų…

Comments are closed.

Naujausi