26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasKanarų salos gavo leidimą daryti PCR testus turistų koridorių kūrimui

Kanarų salos gavo leidimą daryti PCR testus turistų koridorių kūrimui

- Advertisement 3-

Vakar, ketvirtadienį, Ispanijos turizmo ministrė Reyes Maroto patvirtino, kad PGR testai bus daromi turistams išvykstant ir atvykstant į šalį. Tokiu būdu siekiama užtikrinti saugių turistinių koridorių į Kanarų salyną sudarymą žiemos sezonui.

Po susitikimo su Kanarų salų prezidentu Angelu Viktoru Torres ir miesto tarybos atstovais, ji žurnalistams pranešė, kad rugsėjo 28 dieną Europos Komisijai bus pristatytas bendras dokumentas, kurį pasirašė visi ES turizmo ministrai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Ji taip pat pridūrė, kad papildomi duomenys yra naudojami saugiam judėjimui Europoje užtikrinti. Atsižvelgiama ne tik į bendrą koronoviruso paplitimo dažnį, bet ir į poveikį teritorijoms bei užkrečiamumo indeksą.

Ministrė teigiamai įvertino Jungtinės Karalystės sprendimą atverti turistinius koridorius į Kanarų salas, kadangi tai leistų nutraukti karantiną ir judėjimo apribojimus. Ji tikisi, kad Vokietija ir Šiaurės šalys seks ta pačia linkme.

Remdamasi šiomis nuostatomis ji paskelbė, kad „atėjo metas“ įvykdyti testų homogenezę, nors prieš kelis mėnesius PSO nepritarė šiai įdėjai. Ministrės žodžiais, būtina skatinti ekonomikos atsigavimą koronoviruso egzistavimo sąlygomis. „Turizmas turi būti pačioje Europos širdyje ir suteikti pasitikėjimo keliautojams“, – komentavo ji.

KAINA IŠLIEKA NEŽINOMA:

Ministrės teigimu, kol kas sunku įvertinti galutines testų išlaidas ir tikslią iniciatyvos pradžios datą, tačiau: „atsivėrė galimybė Europos Sąjungoje, turistus išduodančios šalys tapo imlesnės“. Ponia Maroto suvokia ekonominės situacijos Kanarų salose rimtumą, susidariusią dėl didelės priklausomybės nuo turizmo (jis sudaro beveik 35% BVP). Ji garantavo, kad remiantis Bendrojo valstybės biudžeto lėšomis bus sukurtas išskirtinis salyno turizmo planas. Papildomos lėšos jo įgyvendinimui taip pat bus skirtos pagal ES atstatymo programą.

Tačiau ministrė įspėjo, kad „atsipalaiduoti“ negalima, kadangi reikia „sumažinti“ užsikrėtusiųjų skaičių, siekiant atsigauti žiemos sezonui.

Ministrė taip pat pranešė, kad artimiausiomis dienomis bus priimta programa, skirta pagerinti maždaug 70 000 turizmo darbuotojų paruošimą, prisitaikant prie naujų sveikatos protokolų. Galiausiai ji atkreipė žurnalistų dėmesį į „veiksmingo šoko plano“ įgyvendinimą, kurį turizmo sektorius gavo nuo pat pandemijos pradžios. Į jį įėjo ERTE, ICO kreditai, pagalba savarankiškai dirbantiems asmenims ir transporto nukreipimas į „Covid“ fondą. 

- Advertisement 4-

Naujausi