26.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaIspanijaIspanija stabdo skiepijimą AstraZeneca vakcina

Ispanija stabdo skiepijimą AstraZeneca vakcina

- Advertisement 3-

Papildyta 16d. 19val.

„Gavusi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacijas, nuo rytojaus Sveikatos apsaugos ministerija laikinai stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina mažiausiai iki šio ketvirtadienio, kovo18 d., kol bus gautos Europos vaistų agentūros (EVA) galutinės išvados dėl šios vakcinos šalutinio poveikių. Skiepijimą „AstraZeneca” vakcina nuo koronaviruso laikinai sustabdė kai kurios Europos valstybės, tarp jų – Ispanija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Švedija, Latvija.

Primename, kad praėjusią savaitę Lietuvoje laikinai buvo sustabdytas vakcinavimas viena ABV5300 serija, kol vyksta tyrimas, siekiant atmesti menkiausias galimas prielaidas, susijusias su šios konkrečios partijos vakcinos saugumu.”

Šaltinis:https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/laikinai-stabdomas-skiepijimas-astrazeneca-vakcina

Pradinė versija:

Ispanijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovas spaudai praneša, kad šalyje laikinai stabdomas skiepijimas „AstraZeneca” vakcina. Sprendimas priimtas po to, kai kelios valstybės pranešė apie trombozės atvejus po šios vakcinos suleidimo.

Tokį sprendimą anksčiau jau yra priėmusi Prancūzija, Vokietija, Italija, Austrija, Danija, Estija, Lietuva, Norvegija, Islandija, Tailandas ir Airija.

Vakcinos gamintoja skuba pranešti, kad nėra priežasties jaudintis, PSO savo ruožtu teigia, kad „priežasties nenaudoti „AstraZeneca” vakcinos nėra”. Pasaulio Sveikatos Organizacijos teigimu, „žmonės miršta kasdien, tai normalu, tad nėra reikalo stebėtis, kad miršta paskiepytieji. Iki šiol turimose ataskaitose tiesioginis ryšys su tromboze nenustatytas, nes šis procentas buvo pastebėtas ir visos populiacijos mastu.”

- Advertisement 4-

1 KOMENTARAS

  1. Straipsnyje įsivėlė klaida. Lietuva nėra priėmusi sprendimo stabdyti skiepijimo Astra Zeneca vakcinomis. Tokią melagingą informaciją paskelbė „Respublika”. Kaip tik vakar mano uošvį paskiepijo šia vakcina.

Comments are closed.

Naujausi

Naujausi komentarai