26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosPolitikai nori, kad vyriausybė "atsibustų" ir pradėtų statyti Fonsalijos uostą Tenerifėje

Politikai nori, kad vyriausybė „atsibustų” ir pradėtų statyti Fonsalijos uostą Tenerifėje

- Advertisement 3-


Vakar (antradienį) vykusioje regioninio parlamento sesijoje La Gomeros socialistų partija (ASG) pareiškė, kad „nėra kito sprendimo, kaip tik statyti Fonsalijos uostą palei pakrantę toje pačioje saloje, kad būtų išspręstos Tenerifės pietuose esančio Los Cristianos uosto problemos.”ASG pavaduotojas Casimiro Curbelo tai pareiškė klausdamas viešųjų darbų, būsto ir judumo ministro Pablo Rodriguezo apie priemones, kurių bus imtasi siekiant rasti alternatyvų sprendimą Los Cristianos uostui ir kartu užtikrinti vakarinių salų, t. y. La Palmos, La Gomeros ir El Hierro, susisiekimą.

Atsakydamas į šį klausimą P. Rodriguezas paaiškino, kad naujo uosto statyba užtrunka ilgai, ir pabrėžė, kad Fonsalijos uosto poveikio aplinkai tyrimas jau baigėsi. Jis pridūrė, kad reikia ištirti visas Los Cristianos uosto galimybes ir išsiaiškinti, ar nėra kitų alternatyvų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Curbelo atsakė, kad, remiantis techninėmis ataskaitomis, Los Cristianos uoste statyti naują prieplauką yra neįmanoma, tačiau Fonsalía uoste Guía de Isora tai padaryti galima. Dėl to jis paragino vyriausybę „liautis vaikščioti aplinkui” ir pradėti Fonsalijos uosto statybą.

Praėjusį spalį Kanarų vyriausybė atmetė galimybę grįžti prie Fonsalijos uosto projekto ir nusprendė ieškoti alternatyvų, kaip sumažinti spūstis Los Kristianose, nors uostas patenka į šią saugomą teritoriją, bet buvo pastatytas dar prieš jam tampant paveldo objektu.

Siūlomas uostas turėjo būti statomas akvatorijoje, kurią supa vienintelis ES ir trečias pasaulyje banginių draustinis, kuriame gausu banginių ir kitų gyvūnų rūšių Teno-Raskos juostoje Tenerifės rytinėje pakrantėje.

Projektą sudarė uosto-salos platforma su penkiomis didelių laivų švartavimosi linijomis, žvejybos dokas, 200 sausojo doko vietų ir 467 prieplaukos vietos pagrindinėje teritorijoje, kurios užima daugiau kaip 222 000 kvadratinių metrų plotą. Pradinės viešosios investicijos siekė 200 mln. eurų, o projektas pradėtas rengti prieš 25 metus.

Taigi visa jūros teritorija nuo Teno (šiaurėje) iki Raskos (pietuose) pagal Europos Sąjungos Buveinių direktyvą laikoma specialia saugoma teritorija, nes joje gyvena „kritinės” būklės rūšys, pavyzdžiui, pilkieji delfinai ir baliniai vėžliai.

2021 m. sausį Jungtinėje Karalystėje įsikūręs Pasaulinis banginių aljansas teritoriją, besidriekiančią tarp Tenerifės pietvakarinės pakrantės ir La Gomeros, pripažino banginių paveldo vietove dėl unikalios nuolatinės tropinių pilotų banginių populiacijos, kurioje gyvena apie 200 egzempliorių.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi