24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaLanzaroteLansarotė - daugiausiai nelegalių statinių turinti sala, kuri skelbiasi esanti prisotinta turistų

Lansarotė – daugiausiai nelegalių statinių turinti sala, kuri skelbiasi esanti prisotinta turistų

- Advertisement 3-


Lansarotėje gyvena šiek tiek daugiau nei 155 800 gyventojų, tačiau pernai vos 845 kvadratinių kilometrų ploto saloje apsilankė 17 kartų daugiau žmonių. Noras susigrąžinti per koronaviruso pandemiją prarastą turizmą pasiteisino ir 2022 m. į salą atvyko beveik trys milijonai lankytojų.

Tačiau dabar salos taryba (Cabildo) siekia paskelbti Lansarotę „turizmo prisotinta erdve”, tačiau jos laukia didžiulis iššūkis: atsikratyti turizmo bumą lydėjusių ir kraštovaizdyje vis dar išlikusių korupcijos pėdsakų. Pakrantėje koegzistuoja betoniniai lavonai, veikiantys nelegalūs viešbučiai ir statomi nauji turistiniai kompleksai

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kanarų salų ekonominis modelis pastaraisiais mėnesiais dominuoja viešuose debatuose, o dėl pernelyg intensyvaus salyno išnaudojimo ir didelių projektų patvirtinimo visose salose grupė aktyvistų net išvyko į Fiturą protestuoti prieš vyraujantį „savižudišką turizmo modelį”.

Toje pačioje turizmo mugėje Lansarotės prezidentė Dolores Corujo paskelbė ketinanti mažinti britų turistų skaičių, kad jie taptų didesne perkamąja galia pasižyminčiais europiečiais ir taip sukurtų didesnę gerovę bei užtikrintų ateinančių kartų ateitį

Šie pareiškimai iš esmės papiktino įvairius visuomenės sluoksnius, tačiau yra ir tokių, kurie tam pritaria ir tikisi, kad šis pareiškimas neliks be atgarsio. Miesto planavimo ir tvarumo ekspertai, su kuriais buvo konsultuojamasi, pageidavo nesivelti į diskusijas, net ir nesant ataskaitos ar dokumento, kuriame būtų paaiškinta, kokios bus realios priemonės, lydinčios šį pareiškimą. Tačiau aplinkosaugos grupės tikisi, kad šie teiginiai nėra tik „fejerverkai”, paleisti likus keturiems mėnesiams iki rinkimų. „Tai, kas pastaraisiais metais nutiko Kanarų salose, suteikia mums pagrindo nebūti optimistais. Visos partijos nuo 1990-ųjų metų kalba apie darnų vystymąsi, tačiau realūs faktai buvo priešingi”, – sako Eustaquio Villalba, geografas ir ATAN (Tenerifės gamtos draugų asociacijos) atstovas. Nors E. Villalba džiaugiasi, kad pirmą kartą autoritetingas asmuo pabrėžė „tai, kas akivaizdu”.

NAUJŲ STATYBŲ PROJEKTAI:

Tuo tarpu Lansarotės augimas nesustoja. Šiais metais duris atvers didžiausias saloje turistinis kompleksas – 720 kambarių 4 žvaigždučių viešbutis su prekybos centru Playa Blanca. Jį valdanti bendrovė Yudaya priklauso Hermanos Domínguez grupei, kuri savo ruožtu valdo HiperDino prekybos centrų tinklą.
Lanzarotės pakrantėje vis dar stovi ir veikia viešbučiai, kuriuos liepta nugriauti. Vienas ryškiausių pavyzdžių – Yaiza savivaldybėje esanti „Papagayo Arena”, kuri yra vienas iš 44 saloje pastatytų nelegalių turizmo kompleksų. „Norint išvengti griūties, reikia sustabdyti naujas statybas. Paprasčiausiai negalite toliau plėsti statybų. Pastangos turėtų būti sutelktos į turizmo objektų atnaujinimą, o ne į statybas”, – sako ATAN atstovas. Be to, kalbant apie „kokybiško turizmo” paieškas, Villalba tvirtina, kad turistų prisotinimas susijęs ir su gaunamo turizmo rūšimi, ir su turistų skaičiumi. „Kad ir kokio tipo pasiūlymus teiktume, juos turi lydėti atvykstančiųjų skaičiaus ribojimas, nes priešingu atveju jis žlugs, kaip jau yra nutikę kitose salose, pavyzdžiui, Tenerifėje.”

Lansarote daugiausiai nelegaliu statiniu turinti sala kuri skelbiasi esanti prisotinta turistu

Lanzarotės biosferos rezervato biuro vadovė Ana Carrasco interviu laikraščiui „La Voz de Lanzarote” taip pat pabrėžė, kad svarbu mažinti lankytojų skaičių, kad būtų laikomasi įsipareigojimo būti UNESCO saugoma teritorija, būtino norint išsaugoti šį pripažinimą;

Kitas iš artimiausiems keleriems metams paskelbtų planų – naujo greitkelio tarp Arrecifės ir Playa Hondos miestų statyba. Kanarų salų vyriausybės Viešųjų darbų ministerija jau paskelbė 1,6 mln. eurų vertės išplanavimo projekto konkursą. Šiais darbais, kurie užims aštuonis kilometrus nederlingos žemės, ketinama užtikrinti „judresnį ir sklandesnį susisiekimą tarp oro uosto ir ligoninės”. „Akivaizdu, kad žmonių, socialinių judėjimų ir aplinkosaugos asociacijų spaudimas padeda politikams suvokti salų realybę. Neįmanoma toliau statyti infrastruktūrų, kurios vartoja mūsų paveldą ir išteklius”, – daro išvadą geografas.

HOTELIAI, KURIUOS UŽDRAUSTA NUGRiauti:

2022 m. Las Palmas de Gran Kanarijos administracinių bylų teismo Nr. 5 nutartimi buvo pritarta visiškam 2011 m. priimto nuosprendžio vykdymui. Nutartimi statybos leidimai, fin de obra ir dviejų sklypų, skirtų viešbučiui virš viešojo kelio statyti, sugrupavimas pripažinti neteisėtais.

Šis mažiausiai 600 žmonių talpinantis kompleksas yra pirmoje eilėje ir neturi jokios licencijos, leidžiančios jam toliau stovėti. Papagajo arena taip pat yra vienas iš labiausiai korumpuotos eros pietinėje salos dalyje, kai rotušei vadovavo buvęs meras Chosė Fransiskas Rejesas (José Francisco Reyes), simbolių. Jam einant šias pareigas buvo sukurta gerai žinoma „Yate byla”, kurioje buvo tiriamas sąmokslas dėl masinio neteisėtų licencijų išdavimo Yaizoje ir Teguise.

Šio tamsaus laikotarpio Lansarotėje pasekmė yra ir viešbutis „Princesa Yaiza”, priklausęs įtakingam verslininkui Juanui Francisco Rosai. Lansarotės kabildos ir Césaro Manrique’s fondo atstovai padarė išvadą, kad šis kompleksas pažeidžia miestų įstatymus, nes turi trimis aukštais daugiau nei leidžiama. Tam pačiam savininkui priklausantis viešbutis „Son Bou” yra keturių žvaigždučių apgyvendinimo įstaiga, kurios užstatymo plotas daugiau nei dvigubai viršija sklypo plotą.

ABANDONUOTI KOMPLEKSAI:

Lansarote daugiausiai nelegaliu statiniu turinti sala kuri skelbiasi esanti prisotinta turistu 1

Yate bylos dantračiai taip pat pasiekė Teguise savivaldybę, kur Kosta Teguise vis dar stovi didelių viešbučių skeletai, nes paaiškėjo, kad jie buvo neteisėti. Jiems licencijas 1999 m. „neteisėtai” išdavė buvęs meras ir buvęs Kanarų salų koalicijos regioninis deputatas Juan Pedro Hernández.

Nors teisingumas primygtinai reikalavo, kad miesto taryba nutrauktų šių didelių „pilkųjų” infrastruktūros objektų statybą, iki šiol nugriautas tik vienas – 599 vietų pastatas netoli La Mareta, vienos iš karališkosios šeimos rezidencijų. Nugriovimui prireikė penkiolikos metų, nes 2007 m. Kanarų salų Aukštesnysis teisingumo teismas (TSJC) panaikino licenciją.

undefined

undefined

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos