25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosCABILDO - Štai kas buvo atidaryta ir kas liko uždaryta dėl gaisro...

CABILDO – Štai kas buvo atidaryta ir kas liko uždaryta dėl gaisro Tenerifėje

- Advertisement 3-


Ugniagesiai patvirtino, kad Tenerifėje kilęs gaisras pagaliau lokalizuotas, tačiau tai nereiškia, kad vis dar galioja įvairūs draudimai ir apribojimai. Situacija tebėra kebli, todėl visuomenė vis dar turi jų laikytis ir toliau imtis tam tikrų atsargumo priemonių.

Tenerifės ministrų kabinetas nurodė, kad draudžiama kūrenti bet kokią ugnį rekreacinėse zonose ir naudotis nuo gaisro nukentėjusių savivaldybių keliukais ir miško takeliais. Nors perimetras stabilizuotas, teritorijoje vis dar vyksta reaktyvacija, ir vis dar yra daug „karštųjų taškų”, ypač šiaurinėje gaisro zonoje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Dėl šių priežasčių Cabildo palaikė nuo gaisro nukentėjusiose savivaldybėse įjungtas 3 lygio saugumo priemones. Tai reiškia, kad, be minėtų apribojimų, draudžiama būti kalnuose ir kurti bet kokią ugnį lauke (laužus, krosnis, kepsnines, dujines virykles ir t. t.), rengti fejerverkus, naudoti kibirkščiuojančią techniką ir įrankius.

Be to, draudžiama važinėti su bet kokiomis transporto priemonėmis miško keliukais poilsio ar sporto tikslais, o stovyklavietės ir kempingai ir toliau lieka uždaryti.

Likusiose savivaldybėse taikomos 2 laipsnio priemonės, t. y. draudžiama kūrenti ugnį poilsio zonose, stovyklavietėse ir kempinguose, deginti žemės ūkio ir miško atliekas bei laužus. Taip pat ir toliau sustabdyta medžioklė, darbas su mašinomis ar įrankiais, draudžiama naudoti elementus, galinčius sukelti kibirkštis žemės ūkio ar miško erdvėse, pavyzdžiui, krūmapjoves ir suvirinimo įrangą.

Už gamtinę aplinką atsakinga tarybos narė Blanca Pérez sakė, kad „gaisras nėra kontroliuojamas, todėl visuomenė turi ir toliau laikytis gaisrų gesinimo departamento nurodymų. Rekomenduojame gyventojams nesilankyti ir nevykti į miškingas Tenerifės vietoves ir laikytis ypatingų atsargumo priemonių visoje salos teritorijoje vykdant bet kokią veiklą, galinčią sukelti gaisrą.”

TEIDĖS NACIONALINIS PARKAS:

Kabildija taip pat informavo, kad lieka uždaryti privažiavimo keliai į Teidės nacionalinį parką per La Esperansą (TF-24) ir La Orotavą (TF-21), taip pat TF-523 (į Los Loros). Įvažiavimai į Teidę per Vilaflorą (TF-21) ir Čio (TF-38) atidaryti, bet tik iki keltuvo.

Kita vertus, dauguma TITSA autobusų linijų, nukentėjusių nuo gaisro, atnaujino savo veiklą. Vienintelė linija, kurios eismas tebėra sustabdytas, yra 348 linija iš Puerto de la Kruso į Orotavą ir iš jos į Nacionalinį Teidės parką.

Linijos 345 ir 346, Puerto de la Krusas-Orotava-Aguamansa, važiuoja tik iki Velo, o 342 Kosta Adechė-Kristianosas-Vilafloras-Parque Nacional del Teide – tik iki Lynų kelio.

NACIONALINIAME PARKE MARŠRUTAI UŽDARYTI:

Teidės nacionaliniame parke visiškai uždarytas La Fortalezos takas (Nr. 1), Juodasis smėlis (Nr. 2), El Filo (Nr. 8), Alto de Guamasa (Nr. 14), Igueque (Nr. 17), Fasnijos ugnikalnis (Nr. 20); Corral del Niño į La Yegua Blanca (21); Sudegintas kvitas (25); Degollada del Cedro (29); Citrinų kalnas (34); Alto de La Fortaleza (36) ir numeris 37, atitinkantis Cerrillar-Carnicería kelią.

Be to, iš dalies uždarytas Siete Cañadas takas (Nr. 4), t. y. nuo jo pradžios ties El Portillo lankytojų centru iki susitikimo su 30 Los Valles taku (Risco de La Papelera).

Galiausiai iš dalies uždarytas Lomo Hurtado takas (Nr. 22) nuo jo pradžios, kai jis susisiekia su 1 taku (La Fortaleza), iki susitikimo su Montaña Negra taku (33).

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos