26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosLoro Parque ketina apskųsti nutarimą, kuriuo uždraustos Siam Parko statybos Gran Kanarijoje

Loro Parque ketina apskųsti nutarimą, kuriuo uždraustos Siam Parko statybos Gran Kanarijoje

- Advertisement 3-

Loro Parque” grupė apskųs Aukščiausiojo Teismo nutartį, kuria panaikinamas Gran Kanarijos El Veril rajono modernizavimo ir tobulinimo planas, kurį patvirtino Kanarų salų vyriausybė ir kuris apima vandens parko „Siam Park” statybą Maspalomas rajone.

Jų teisinis patarėjas Jaime Rodríguezas Cíe naujienų agentūrai „Efe” paaiškino, kad nors jis ir laikosi teismo nutarimo, bendrovė nesutinka su tokiu sprendimu ir primena apie ,,ankstesnius susitarimus”, kurie dabar buvo atšaukti, nes nebuvo pateiktas Gran Kanarijos vandens tarybos pranešimas apie vandens išteklių prieinamumą planuojamai rekonstrukcijai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Konkrečiai, TSJC trūksta tyrimo, ar yra pakankamai vandens išteklių, kad būtų patenkinti visų statinių, įskaitant vandens parko, viešbučio, restorano ir kavinių vandens poreikiai.

Rodríguez Cíe tvirtina, kad, nors ir būtina įtraukti šį tyrimą, kaip nurodė kolegija, tai yra „pašalinamas trūkumas, kuris neturėtų sukelti projekto atšaukimo”. Apeliacija galėjo būti iš dalies patenkinta, o planas būtų užpildytas vėliau pateikta ataskaita.

Kituose dviejuose sprendimuose, susijusiuose su statomu vandens parku, šis aspektas minimas nebuvo, teigia advokatas, kuris patvirtina, kad tai nėra pakankama priežastis „panaikinti visą valdymo planą”. ,,Tokia TSJC teismo nutartis stebina”, – sako jis.

Rodríguez Cíe teigimu, ištekliai yra panašūs ir šis klausimas jau buvo iškeltas dėl El Veril konkurencingumo modernizavimo, tobulinimo ir didinimo plano, kuris, dėl planuojamos parko statybos lokacijos tampa Gran Kanarijos salų vandens tarybos suteiktos koncesijos dalimi.

Rodríguez Cíe manymu, šis naujas „vandens išteklių” elementas tokio pobūdžio bylose yra nereikalingas, ir pažymėjo, kad susidariusioje situacijoje „Loro Parque” turi tik du palankius sprendimus.

Be to, atkreipiamas dėmesys į tai, kad teismų praktikoje yra buvę, kad apeliacija yra įvertinama iš dalies, o administracija skatinama papildyti trūkstamus duomenis.

Rodríguez Cíe šis naujas sprendimas atrodo „nesuderintu” su kitais dviem TSJC sprendimais. Tokiu būdu yra sukuriamas teisinis netikrumas planavimo klausimais. R. Cíe yra tikras, kad antrasis Administracinių ginčų kolegijos skyrius, įsikūręs Las Palme, turi įvertinti, kad jau buvo du ankstesni nutarimai, kuriais patvirtintas projekto legalumas.

Advokatas pažymi, kad ankstesni nutarimai buvo priimti turint „tuos pačius elementus, tą pačią bylą, tas pačias procedūras ir tuos pačius dokumentus”.

Kanarų salų aukščiausiasis teismas ratifikavo Las Palmas de Gran Kanarijos ginčo administracinio teismo 4-ąjį nuosprendį dėl ekologų pateikto apeliacinio skundo dėl San Bartolomé de Tirajana miesto tarybos licencijos, leidžiančios pradėti Loro parko statybas El Veril.

TSJC teigimu, ne jie turi įvertinti Siam parko statybos „galimybę” ar „ekonominį-politinį patogumą”. TSJC primena, kad jų vaidmuo yra tiesiog patikrinti, ar licencijos ir leidimai atitinka teisės aktus. Tokią užduotį jiems skyrė Kanarų salų vyriausybė ir Gran Kanarijos Miesto Taryba.

Ankstesnėje nutartyje, įvykusioje 2018-aisiais metais, TSJC atšaukė teisėjo nutartį, kuria laikinai sustabdyta valstybinė žemės koncesija „Loro Parque” grupei Gran Kanarijos pietuose Siam parko statyboms.

- Advertisement 4-

Naujausi