25.9 C
Tenerife
Antradienis, 28 kovo, 2023
Reklama
PradžiaGran KanarijaTeismo nutarimu Gran Kanarijoje stabdomos "Siam Park Gran Canaria" statybos

Teismo nutarimu Gran Kanarijoje stabdomos „Siam Park Gran Canaria” statybos

- Advertisement 3-

Kanarų salų Auksčiausiasis Teismas (TSJC) panaikino ,,Modernizavimo, konkurencingumo gerinimo ir didinimo (PPM)” planą, kuris suteikė licenciją vandens parko „Siam Park”, viešbučio, restorano ir kavinės statybai Playa del Inglés regione. Toks sprendimas užkirto kelią statybos darbams, į kuriuos būtų investuota 80 milijonų eurų ir sukurta 600 naujų darbo vietų. Be šio PMM miesto taryba teigia negalinti suteikti privalomos statybos licencijos, tačiau sprendimas vis dar gali būti apskųstas.

Antroji TSJC Teisėjų – administracinė Kolegija savo būstinėje, esančioje Las Palmas regione nagrinėja pateiktą apeliacinį skundą dėl 2015 metų gruodžio 7-ąją dieną priimto dekreto, kuriuo Kanarų salų vyriausybė patvirtino šį PMM, o 2020-ųjų metų gruodžio 16-ąją patvirtinimą paskelbė negaliojančiu. Teismas perspėja, kad PMM trūksta Gran Kanarijos salos vandens tarybos (CIA) ataskaitos apie reikalingus vandens išteklius ir jų prieinamumą naujų, planuojamų įrenginių paklausai patenkinti.

María de las Mercedes Martín, ginčijasi dėl byloje esančio CIA dokumento, kuris, jos teigimu, ,,neatitinka esminių reikalavimų, susijusių su vandens išteklių buvimu ir pakankamumu, kad būtų patenkinti nauji PMM keliami reikalavimai, kurie, šiuo atveju yra būtini vandens parkui ir viešbučiui”.

Remiantis nutarimu, regioninė vyriausybė, kuri yra viena iš tyrimo atsakovų, bando pateisinti jau esamus vandens kiekio išteklius, atsakydama į pretenziją, tačiau nedelsiant pabrėždama, kad ,,šis pagrindimas jokiu būdu negali pakeisti teiginio, kad jį turi išduoti kompetentinga institucija”, šiuo atveju CIA.

Jame nurodoma, kad ši institucija ,,atsižvelgia į aspektą, susijusį su valstybinės hidraulinės nuosavybės apibrėžimu ir žemės prieinamumu taikant administracinę koncesiją”, tačiau joje nekalbama apie prieinamus vandens išteklius. Šia prasme ataskaitos laikomos „akivaizdžiai nepakankamomis” ir būtent šis trūkumas naikina PMM dekreto galiojimą.

„Loro Parque SA” atstovai teigia, kad bendrovė su tokiu nuosprendžiu nesutinka, nors ir gerbia, bei planuoja jį apskųsti. Jie stebisi, kad teismas, jau dukart priėmęs palankų PMM sprendimą, dabar nusprendė pakeisti kriterijus. ,,Tai sukuria siaubingą teisinį neapibrėžtumą. Elementas, dėl kurio pranešėjas laiko projektą negaliojančiu – konkretaus aspekto trūkumas ataskaitoje. Šį defektą galima būtų ištaisyti. Tam pakaktų dalinio išteklių įvertinimo, nereikėtų atsisakyti viso projekto, kuris anksčiau buvo patvirtintas net dukart. Susidūrę su savivaldybės teze teigiame, kad nuosprendis nėra galutinis ir jis bus apskųstas. PMM veikia ir miesto taryba gali išduoti licenciją”.

Šis aspektas vienintelis, kuris buvo priimtas, kaip negaliojantis ir jį palaikė Aukščiausiasis Teismas. Ginčytinais laikomi dar penki sprendimai:

Apeliantas teigia, kad gegužės 29 dieną priimtame Kanarų salų įstatyme Nr. 2/2013 „Dėl turizmo atnaujinimo ir modernizavimo Kanarų salose” trūksta reikalingos PMM aprėpties, ir tai pateisino tuo, kad El Veril „nebuvo jokios turizmo infrastruktūros, kurią reikėtų atkurti ar renovuoti, juk čia vis dar vyrauja natūralus, žmogaus nepaliestas dirvožemis”.

Dekretas jį atmeta, nurodydamas, kad turėtų vyrauti bendras šio įstatymo aiškinimas, kaip pavyzdžiui 6-ame straipsnyje, kuris cituojamas dekrete. Jame nurodomas pagrindinis tikslas – urbanizacijų ir turizmo centrų rekonstrukcija, turistinio miesto atgaivinimas arba ekonominis atnaujinimas. Taigi, visi tikslai teoriškai atitinka apskųstą PMM.

TSJC taip pat nesutinka su apelianto teze, kad pagal šį planą žemė priskiriama kaimo vietovėms, kai pagal patį įstatymą Nr. 2/2013 PMM ,,negali klasifikuoti ar perklasifikuoti žemės, jeigu nebuvo priimtas išankstinis susitarimas su savivaldybe.”

Nutarime patvirtinamas Vyriausybės argumentas atsakyme į ieškinį, kuriame patikslinama, kad PMM San Bartolomé savivaldybės plane planuoja žemę, kuri jau buvo išplėtota turizmo ir poilsinio parko steigimo tikslams.

TSJC neigia apelianto tezę, kad PMM nepateikiamas rizikos žemėlapis. Taip pat paneigtas faktas, kad aplinkos vertinimas buvo tvarkomas pagal kitokį įstatymą, nei nurodoma taisyklėse bei pritariama PMM pateiktai ekonominio tvarumo ataskaitai.

San Bartolomé de Tirajana Urbanistikos patarėjas Alejandro Marichal vakar (trečiadienį) negalėjo nuslėpti nusivylimo dėl šios teisminės rezoliucijos padarinių, bet jis tvirtai laikosi nuomonės, kad vienintelis trūkumas, kurį TSJC kelia priešininkui, yra tik formalumas, kuris, iš esmės, yra lengvai pašalinamas. ,,Jei ataskaitos trūksta, pakaktų ją įtraukti”.
Pataria prašyti visiškai naujo, pradėto nuo nulio pertvarkymo ir skatinti naują PMM, kuris bus pabaigtas greičiau, nei bus patvirtintas naujas Aukščiausiojo Teismo sprendimas.
Alejandro Marichal teigimu, vakar paskelbtas sprendimas yra „rimtas smūgis San Bartolomé de Tirajana ekonominei plėtrai ir naujų darbo vietų kūrimui”. ,,Jei atsižvelgsime į ekonomines aplinkybes, kurias išgyvename, pamatysime, kad mūsų savivaldybė dar niekada nebuvo patekusi į tokią situaciją”, – tęsia A. Marichal. ,,Dėl šios priežasties labai svarbu, kad visos dalyvaujančios administracijos eitų koja kojon ir įgyvendintų savivaldybei įpatingai svarbu projektą”.

,,Remdamasi šia prielaida, miesto taryba ketina remti Kanarų salų vyriausybę bei skatinti naujo PMM kūrimą ir apdorojimą ir, kaip užsimenama TSJC nutarime, siekiama, kad Salų Vandens Taryba pateiktų privalomą ataskaitą dėl vandens išteklių buvimo ir prieinamumo”. Miesto taryba pajėgi tiekti vandenį į vandens parką per koncesijos paslaugas teikiančią įmonę.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai