24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGran KanarijaCovid-19 naujienos: Gran Kanarija ir Tenerifė perėjo į 3 pavojaus lygį

Covid-19 naujienos: Gran Kanarija ir Tenerifė perėjo į 3 pavojaus lygį

- Advertisement 3-

Praėjusį, ketvirtadienį, vykusiame savaitiniame Valdančiosios tarybos posėdyje buvo apžvelgta naujausia epidemiologinė ataskaita. Pažymima, kad salose užregistruotas rekordinis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius (didžiausias nuo pandemijos pradžios). Vyriausybės pirmininko pavaduotojas Antonio Olivera surengė spaudos konferenciją.

Antonio Olivera teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, jog salyne užregistruoti 78 Omicron atmainos atvejai, iš kurių 65 yra Tenerifėje, likę mėginiai vis dar testavimo būsenoje. Skelbiama, kad Tenerifė ir Gran Kanarija kartu su Fuerteventūra pereina į 3, o La Palma į 2 pavojaus lygį. Likusios salos išlieka pirmame lygyje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šis pakeitimas įsigaliojo nuo penktadienio (2021-12-17) vidurnaktį, t. y. šeštadienio 00:00 val. Tokiu greitu sprendimu tikimasi kuo efektyviau ir anksčiau sustabdyti viruso plitimą.

Antonio Olivera taip pat pranešė, kad vyriausybė prašys teisminio ratifikavimo, kuriuo Covid-19 sertifikato pateikimas būtų privalomas, o ne savanoriškas. Be to, visuose švietimo centruose bus atšaukti šventiniai renginiai.

„Naujausi duomenys yra didžiausi nuo pandemijos pradžios. Vyriausybė yra maksimaliai susirūpinusi dėl dabartinės situacijos“, – prieš paskelbdamas pavojaus lygių pokyčius teigė A. Olivera.

Jis pabrėžė, kad situacija Tenerifėje kritiška. Ketvirtadienį pranešta apie tūkstantį naujų užsikrėtimo atvejų.

Vyriausybės pirmininko pavaduotojo teigimu, užsikrėtimų skaičiaus padidėjimui didžiausią įtaką turi šventinis laikotarpis ir atsainus požiūris į apsaugos priemonių laikymąsi. Ir, žinoma, itin sparčiai plintanti Omicron atmaina.

Antonio Olivera pabrėžė, kad sparčiausiai virusas plinta tarp asmenų, priklausančių 20-29 metų amžiaus grupei. Būtent šioje amžiaus grupėje vakcinacijos rodikliai itin prasti.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos