30.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaGran KanarijaVakarinę Gran Kanarijos pakrantę supurtė trys stiprūs žemės drebėjimai

Vakarinę Gran Kanarijos pakrantę supurtė trys stiprūs žemės drebėjimai

- Advertisement 3-


Keturių Gran Kanarijos savivaldybių gyventojai šį rytą (ketvirtadienį) pajuto trijų žemės drebėjimų, kurie supurtė vakarinę salos pakrantę, jėgą. IGN patvirtino, kad jie įvyko Enmedio ugnikalnio pakrantėje esančioje vietovėje ir buvo juntami Mogane, La Aldea de San Nicolás, Agaete ir Galdare.

Pagal Nacionalinio geografijos instituto interneto svetainėje paskelbtą informaciją, įvyko trys iš eilės 3,7, 3,3 ir 3,0 balo pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimai, o pirmasis, stipriausias, buvo užfiksuotas 9 balų stiprumo.30am maždaug už 20 kilometrų į vakarus nuo Agaetės, 23 kilometrų gylyje

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Jo stiprumas buvo išmatuotas 3,7 balo, o intensyvumas priskirtas IV kategorijai (skalėje nuo 1 iki XII), kuri pagal Europos makroseisminę skalę reiškia, kad jį „plačiai pajuto” gyventojai, tačiau jis nepadarė jokios žalos pastatams ar infrastruktūrai.

Po jo 9.35 val. ryto įvyko dar vienas 3,3 balo stiprumo drebėjimas 12 km gylyje, o 9.48 val. ryto – trečias 3,0 balo stiprumo drebėjimas 9 km gylyje po žemės paviršiumi; abiejų epicentrai buvo jūroje esančiame Enmedio ugnikalnyje.

Nacionalinis geografijos institutas (IGN) šiandien taip pat pranešė, kad per pastarąją parą Santjago del Teidės rajone, į vakarus nuo Tenerifės, užfiksuota daugiau kaip 112 žemės drebėjimų.

INVOLCAN anksčiau šiandien teigė, kad „Kanarų salos yra ne tik vulkaniškai aktyvus regionas, bet ir fiksuojamas vidutinis tektoninis aktyvumas. Iš tikrųjų seisminis aktyvumas, kuris reguliariai būna tarp Tenerifės ir Gran Kanarijos salų, taip pat tas pats šiandieninis seisminis rojus daugiausia susijęs su seisminių lūžių sistema, kuri kartais gali sukelti pakankamai stiprius žemės drebėjimus, kad jie būtų juntami abiejose salose.”

Geriausias instrumentais užfiksuotas žemės drebėjimas šioje vietovėje įvyko 1989 m. gegužės 9 d., jo stiprumas siekė 5,2 balo pagal Richterio skalę.

- Advertisement 4-

Naujausi