24.9 C
Tenerife
Sekmadienis, 29 gegužės, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasVos per penkis mėnesius Kanarų salose benzino kainos padidėjo 15 centų

Vos per penkis mėnesius Kanarų salose benzino kainos padidėjo 15 centų

- Advertisement 3-

Nežymus pasaulio ekonomikos atsigavimas, dėl kurio padidėjo žalios naftos paklausa bei ekonominės prognozės dėl Covid-19 vakcinacijos mastų ir geresnės pandemijos kontrolės, padidino degalų kainas ne tik Ispanijoje, bet ir Kanarų salose.

Šių metų sausio-gegužės mėnesiais litras benzino pabrango vidutiniškai 15, o dyzelino – 13 centų už litrą. Tokiu būdu kainos grįžo į priešpandeminį, 2019 metų gegužės lygį.

Padidėjusią kainą pajuto ir Kanarų salų gyventojai, kurie šiandien už 55 litrų talpos kuro baką moka vidutiniškai 8 eurais brangiau, nei sausio mėnesį.

Vertinant įvairias degalų rūšis, labiausiai pabrango 95 bešvinis benzinas – 18%. Iki šiol litras dyzelino kainavo apie 1.02 euro; bešvinis 98 dabar kainuoja 17% brangiau – 1.06 euro, o litras dyzelino – 0.95 euro, t. y. 15.5% brangiau nei sausį.

Pažymėtina, kad šios kainos, kurios Kanarų salose yra vidutinės, skiriasi priklausomai nuo degalinės ir net jų geografinės vietos salose.

La Palma, El Hierro ir La Gomera salose, esančiose vakarinėje Kanarų salų dalyje degalų kainos išlieka aukščiausios. Tam įtakos turi didesnės transporto išlaidos ir mažesnis degalinių ir konkurencijos skaičius salose.

Kanarų salų vyriausybės Energetikos generalinio direktorato balandžio mėnesį paskelbtais duomenimis, per pastaruosius metus 95 markės benzinas salyne vidutiniškai pabrango beveik 7 %. Pažymėtina, kad šis rodiklis kiekvienoje iš salų yra skirtingas.

Didžiausias kainų augimas užfiksuotas El Hierro saloje – 21.5%, La Gomera saloje – 20.2% ir La Palma saloje – beveik 18%. 95 markės degalų kainos Kanarų salose padidėjo panašiai kaip ir dyzelino – 4.4%, tuo tapru El Hierro regione – 16.6%, La Gomera – 15.4%, o La Palma – 13%. Vidutinė dyzelino kaina siekia 0.95 euro už litrą, tačiau El Hierro mieste jis kainuoja brangiau – 1.18 euro.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai