30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaĮdomybėsVisa informacija kurią turite žinoti jei dabar ruošiatės kelionei į Kanarų salas

Visa informacija kurią turite žinoti jei dabar ruošiatės kelionei į Kanarų salas

- Advertisement 3-

Kas dieną Kanarų salų vyriausybė dirba optimalių saugumo sąlygų, higienos ir kokybės užtikrinimui, kad keliautojai galėtų mėgautis atostogomis saulėtajame archipelage. Nors jums šiuo metu gali būti neleidžiama keliauti, pateikiame išsamų visos informacijos, kuri jus domins, kai tik galėsite, vadovą.

Kas gali apsilankyti Kanarų salose?

Po savo šalies leidimo keliauti, Kanarų salose apsilankyti galite, jeigu esate iš Europos Sąjungos, Šengeno erdvės ar trečiosios šalies, su kuria Ispanija yra sudariusi abipusius susitarimus dėl keliautojų priėmimo, gyventojas. Tokios šalys yra Australija, Kanada, Kinija, Pietų Korėja, Gruzija, Japonija, Naujoji Zelandija, Ruanda, Tailandas, Tunisas ir Urugvajus. Planuojant grįžimą, rekomenduojama patikrinti savo kilmės šalies reikalavimus ir rekomendacijas kelionėms.

Ar yra reikalaujamos specialios procedūros, kurias reikia atlikti prieš keliaujant į Kanarų salas?

Taip. Yra numatytos dvi procedūros.
Nuo lapkričio 14-osios dienos įsigaliojo naujas reikalavimas visiems, ketinantiems apsistoti oficialiose apgyvendinimo įstaigose Kanarų salose. Būtina pateikti galiojantį, ne anksčiau kaip prieš 72 valandas atliktą Cpvid-19 testą, patvirtinantį, kad nesate viruso nešiotojas.
Be to, likus ne daugiau kaip 48 valandoms iki kelionės, tačiau tik tuo atveju, jei atvykstate iš už Ispanijos šalies ribų, prieš keliaudami į Kanarų salas turite užpildyti ir pasirašyti sveikatos kontrolės formą. Gaukite šią formą ir užpildykite ją Ispanijos kelionių sveikatos internetinėje svetainėje, „Android“ arba „iOs“ programėlėse. Po užpildymo, gausite QR kodą, kurį privalėsite pateikti, pasiekus Kanarų salas. Galioja tiek skaitmeninis, tiek popierinis formos variantas. Atkreipkite dėmesį į tai, kad forma reikalinga kiekvienam keleiviui, kiekvienai kelionei.

Ar atvykstant į Kanarų salas būtinas Covid-19 testas?

Ne. Testas yra reikalingas tik norint apsistoti apgyvendinimo įstaigose, esančiose Kanarų salose.
Tačiau norint apsaugoti keliautojų ir gyventojų sveikatą bei atsižvelgiant į tai, kad Kanarų saloms pavyko ženkliai sumažinti infekcijos lygį archipelage, prieš kelionę rekomenduojama atlikti bent jau antikūnių tyrimą. Šiuo metu tai yra vienintelis būdas išlaikyti keliones ir mėgautis atostogomis kuo ilgiau.

Ar reikalingas sertifikatas? Kokie įrodymai turi būti pateikti?

Jums reikalingas popierinis ar skaitmeninis pažymėjimas, įrodantis, kad atlikote diagnostinį testą. Dokumente turi būti nurodyta testo atlikimo data ir laikas, asmeninė testuojamojo informacija, įgalioto centro, atsakingo už patikrinimą, duomenys ir neigiamas Covid-19 rezultatas.
Rekomenduojama dokumento kalba – anglų arba ispanų.

Ar vaikams reikalingas Covid-19 testas?

Jaunesniems nei 7 metų amžiaus vaikams, Covid-19 testas nėra privalomas.

Aš jau persirgau naujuoju Covid-19 virusu. Ar man taip pat būtinas testas?

Taip. Covid-19 virusu persirgę asmenys taip pat turi pateikti neigiamą, ne anksčiau kaip prieš 72 valandas atliktą testą.

Aš atvykstu iš kito Ispanijos regiono. Ar man yra būtinas Covid-19 testas?

Taip. Jūs turi pateikti neigiamą, ne anksčiau kaip prieš 72 valandas atliktą testą.

Aš keliauju į Kanarų salyną, bet apsistosiu savo namuose, draugų ar giminaičių namuose. Ar tokiu atveju Covid-19 testas yra būtinas?

Ne. Tačiau ypatingai rekomenduojama atlikti bent jau antikūnių testą jūsų ir aplinkinių saugumo saloje užtikrinimui.

Aš esu Kanarų salų gyventojas. Ar man būtinas Covid-19 testas prieš apsistojant apgyvendinimo įstaigoje?

Covid-19 testas nėra būtinas Kanarų salų rezidentams, jeigu šie gali įrodyti, kad nebuvo išvykę iš archipelago per pastarąsias 15 dienų ir neturi jokių koronaviruso ligos simptomų.

Planuoju ilgą laiką praleisti salyne. Ar kas kartą keičiant apsistojimo vietą turiu pakartotinai atlikti Covid-19 testą?

Ne. Jūs privalote parodyti savo dokumentus, kurie įrodo, kad salyne praleidote daugiau kaip 15 dienų ir neturite koronaviruso simptomų.

Ar privalomas Covid-19 testas išvykstant iš salyno?

Ne. Tačiau šalis, į kurią grįžtate gali reikalauti neigiamo testo rezultato. Informaciją apie sąlygas rekomenduojama pasitikrinti prieš kelionę.

Ar Kanarų salose yra galimybė atlikti Covid-19 testą?

Žinoma. Kanarų salose yra aukščiausio lygio sveikatos priežiūros įstaigos. Apgyvendinimo įstaigos administracija nurodys jums artimiausią vietą, kur galėsite atlikti oficialų diagnostinį tyrimą.

Kokios saugumo priemonės yra įdiegtos oro uoste ir/arba orlaivyje?

Kanarų salų oro uostuose visi tarptautiniai keleiviai praeina sveikatos patikrinimą. Patikrinimo metu galimas temperatūros matavimas, dokumentų patikra bei vizualus keleivio sveikatos būsenos patikrinimas. Visi keleiviai turi pateikti sveikatos kontrolės formą. Nepamirškite, kad būdami oro uoste ir skrydžio metu privalote dėvėti kaukę ir laikytis visų aviakompanijos bei oro uosto administracijos nustatytų saugos priemonių. Jeigu tik įmanoma, užsiregistruokite internetu, kad išvengtumėte nereikalingų formalumų oro uoste. Atminkite, kad daugelis oro linijų bendrovių draudžia kitokius rankinius krepšius, išskyrus asmeniniam naudojimui skirtą krepšį, kuris telpa po jūsų vieta orlaivyje.

Ar galiu laisvai keliauti iš vienos salos į kitą?

Be jokios abejonės. Vienas iš didžiausių lankymo Kanarų salose privalumų yra tas, kad vienos kelionės metu galite atrasti kelias salas iš karto. Salos visos labai skiriasi viena nuo kitos, todėl kelionė tampa dar įdomesnė ir turiningesnė. Judėjimas tarp salų yra visiškai atkurtas kasdieniais reisais, užtikrinančiais lengvą susisiekimą lėktuvu arba laivu.
Tarp salų galite keliauti aviakompanijomis „Binter“ ir „Canaryfly“. Keltais Fred Olsen „Armas“, „Biosfera Express“ ir „Líneas Romero“.

Ką turiu žinoti prieš atvykdamas į Kanarų salas? Kokios saugos priemonės taikomos?

Rekomenduojama atsisiųsti „RadarCOVID“ užsikrėtimo perspėjimo programėlę, kurią įdiegsite savo mobiliajame telefone. Ją galima naudoti tiek „iPhone“, tiek „Android“ operacinėse sistemose. Programėlė praneš apie „Covid-19″ užsikrėtimo riziką, atsižvelgiant į jūsų apsistojimo vietą. Jūs taip pat turėtumėte būti susipažinę su pagrindinėmis sveikatos užtikrinimo priemonėmis.

Pagrindinės priemonės:

 • kaukės turi būti dėvimos suaugusiųjų ir vyresnių nei šešerių metų vaikų, būnant lauke arba uždarose viešose vietose, išskyrus valgant ar geriant, atliekant fizinius pratimus ir/arba neįgalumo arba kvėpavimo takų sutrikimų atveju.
 • laikytis saugaus, 1.5 metrų atstumo.
 • rekomenduojama naudoti asmeninės higienos produktus, dezinfekcinius gelius ir muilą.
 • tinkamas visų įstaigų ir patalpų, ypač tualetų ir panašių bendrų patalpų, valymas ir dezinfekcija.

Būtinos priemonės:

 • lauke ir uždarose viešosiose erdvėse kaukes reikia dėvėti neatsižvelgiant į tai, ar laikotės saugaus, 1.5 metro atstumo, ar ne.
 • draudžiama rūkyti ir naudoti inhaliacinius tabako prietaisus, kai neįmanoma garantuoti 2 metrų atstumo.
 • draudžiama rūkyti viešose vietose, barų/restoranų terasose.

Viešasis ir/arba grupinis transportas:

 • suaugusieji ir vyresni nei šešerių metų vaikai privalo dėvėti kaukes, išskyrus neįgalumo arba kvėpavimo takų sutrikimo atvejus. Kelionių autobusuose sėdimos vietos sužymėtos.

Turistų apgyvendinimas:

 • užimtumas yra ribojamas bendrose patalpose, socialinėje veikloje ir grupinėse klasėse, atsižvelgiant į reikalaujamą socialinį atstumą. Keliautojai susidurs su bufetais, kuriuose maistas tiekiamas atskirai, arba savitarnos bufetais, kur maisto zonose yra atskirtos saugos ekranais.

Paplūdimiai, baseinai ir kitos gamtos zonos:

 • kaukės turi būti dėvimos įeinant į paplūdimį ar baseino zoną, judant ar vaikštant. Vienintelis laikas, kai kaukės nėra privalomos – kai maudotės arba kai sėdite/gulite tam tikroje vietoje, nejudėdami nuo jos ir laikydamiesi rekomenduojamo saugaus atstumo nuo asmenų.
  Restoranai:
 • maitinimo įstaigos, restoranai ir lauko kavinės, paplūdimio barai bei restoranai turi būti uždaryti iki 01:00 valandos nakties, nauji klientai nebus įleidžiami po vidurnakčio (galimas uždarymas 23:00 valandą, jeigu įvestas ,,raudonas šviesoforo signalas“).
 • mažiausias atstumas tarp stalų ir grupių yra 1.5 metro. Vienoje sėdinčiųjų grupėje negali būti daugiau kaip 10 asmenų.
 • pašalinti bendro naudojimo ir/arba savitarnos prietaisai, įskaitant servetėlių laikiklius, cukraus bei druskos indelius bei meniu, kuriuos pakeitė QR kodai, ženklai ar kitos panašios saugumo priemonės.
 • prieš klientams atsisėdant, stalai yra nuvalomi ir dezinfekuojami.

Lankytinos vietos ir ekskursijos:

 • dėl riboto vietų skaičiaus visos ekskursijos yra užsakomos iš anksto.
 • laikomasi atstumo ir vaikštoma viena puse.
 • rekomenduojama naudoti atskiras ausines, kurios yra dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo.

Apsipirkimas:

 • pamatuoti drabužiai valomi iš karto po matavimo, taip pat dažnai dezinfekuojami persirengimo kambariai.
 • privalomas vėdinimo sistemos darbas. Rekomenduojamas atsiskaitymas kreditinėmis kortelėmis, o ne grynaisiais pinigais.

Kultūrinė veikla ir renginiai:

 • kol kas renginiai yra ribojami, tačiau palaipsniui įprasta salyno dienotvarkė sugrįš.
 • kino teatruose, teatruose ir panašiose vietos, vietos paskirstomos šeimoms arba kartu gyvenančių žmonių grupėms.
 • apsaugos darbuotojai nuolat stebi įėjimus ir aplinkines teritorijas, kad užtikrintų, kad laikomasi saugaus atstumo.

SPA ir sveikatos centrai:

 • šios įstaigos laikosi labai griežtų higienos protokolų, kurie dėl pandemijos, buvo dar labiau sustiprinti.
 • aptarnaujami tik iš anksto užregistruoti klientai.
 • būtina dėvėti chalatą ir turėti rankšluostį.

Sporto klubai:

 • grupinė veikla uždarose patalpose leidžiama ne daugiau kaip 25 žmonėms, po atviru dangumi – ne daugiau kaip 30 asmenų. Būtinas saugaus atstumo užtikrinimas.
 • sporto įrankiai dezinfekuojami.
 • klientai privalo turėti rankšluosčius.
 • garantuojamas vėdinimo sistemų darbas.

Golfas:

 • žaidimai leidžiami keturių žmonių grupėms, būtinas saugaus atstumo laikymasis.
 • kiekvienas privalo turėti individualų kamuoliuką ir neliesti kitų.
 • vienoje transporto priemonėje gali būti ne daugiau kaip du asmenys.

Naktinis gyvenimas:

Šiuo metu visi naktiniai klubai ir panašaus tipo įstaigos yra uždarytos.

Aktyvus turizmas:

 • aktyvaus turizmo veikla po atviru dangumi kelia nedidelę riziką ir paprastai vykdoma mažoms grupėms. Nepaisant to, negalima dalytis individualiomis sporto medžiagomis, yra specialūs valymo ir dezinfekavimo protokolai.
Kokių asmeninių apsaugos priemonių turiu imtis, kad išvengčiau viruso plitimo?

Kanarų salų vyriausybė rekomenduoja visiems piliečiams laikytis šių asmeninių apsaugos priemonių:

 • kosėdami ar čiaudėdami užsidenkite burną ir nosį servetėle ir išmeskitę ją į šiukšlių dėžę iškarto po panaudojimo.
 • laikykitės bent 1.5 metro atstumo nuo visų, su jumis negyvenančių asmenų, net jeigu jie neturi jokių simptomų.
 • visada dėvėkite apsauginę veido kaukę, esant ne namuose.
 • bet kokie negyvenančių kartu žmonių susirinkimai ar susitikimai privačiose erdvėse turėtų būti sustabdyti. Kitu atveju jie turi būti skirti ne daugiau kaip dešimčiai žmonių, net jei galima užtikrinti saugų atstumą.
Ką turėčiau daryti, jei būnant Kanarų salose pasireiškia koronaviruso simptomai?

Covid-19 sveikatos draudimas:

Jei pasireiškia tokie simptomai kaip kosulys, temperatūra, dusulys ar bloga savijauta, atsiskirkite apgyvendinimo įstaigoje ir paskambinkite 900 112 061, kad gautumėte instrukcijas ir susisiektumėte su atitinkamu medicinos centru.
Nepamirškite, kad važiuodami į bet kurį salų medicinos centrą privalote dėvėti kaukę ir nieko neliesti rankomis.
Kadangi svarbiausia yra jūsų sveikata ir savijauta, jei neturite sveikatos draudimo, vyriausybė jums nemokamai suteiks AXA polisą Kanarų salose, jei jūs apsistosite turistinėse apgyvendinimo įstaigose ir garantuos visų su Covid-19 susijusių išlaidų padengimą.

Šaltiniai: canarias7, 20minutos, DiarioDeAviso, Gobierno de Canarias, Cabildo de Tenerife, eldia.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai