30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėViešbučių savininkai grasina teisiniais veiksmais Tenerifės miestų taryboms

Viešbučių savininkai grasina teisiniais veiksmais Tenerifės miestų taryboms

- Advertisement 3-

Ashotel informavo Kanarų salų savivaldybių federaciją (FECAM), kad pasilieka teisę pateikti ieškinį, tuo atveju, jeigu savivaldybės nepakeis savo sprendimo mokesčių atžvilgiu. „Tai nėra pageidaujamas veiksmas”, – sako viešbučių valdymo asociacija, kuri mano, kad turi pilną teisinį pagrindą imtis tokių radikalių veiksmų.

Ashotel asociacija informuoja FECAM apie susiklosčiusią rimtą nesąžiningą situaciją – didžioji dalis apgyvendinimo įstaigų sustabdė savo veiklą dar 2020-ųjų metų kovo mėnesį, tačiau visą laiką tęsia mokesčių mokėjimą už paslaugas, kuriomis nesinaudoja.

Ketvirtadienį FECAM būstinėje, Tenerifės sostinėje, Ashotel prezidentas Jorge Marichal dalyvavo susitikime su Juan Pablo González bei FECAM vadove Rosa Morales, vaizdo konferencijos metu prie jų prisijungė Turizmo komisijos pirmininkas ir Santiago del Teide meras Emilio Navarro.

Ashotel atstovai informavo, kad didžioji dauguma iš 23 Tenerifės provincijos miesto tarybų, su kuriomis jie raštiškai susisiekė dar praeitų metų balandį, nesiteikė atsakyti net praėjus beveik 10 mėnesių. ,,Jie liko šios rimtos problemos, kurią išgyvena daugelis apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių, nuošalyje. Tuo tarpu viešbučiai pereina nuo likvidumo prie mokumo problemų”, – pažymi Jorge Marichal.

Ashotel atstovai piktinasi basura (šiukšlių) mokesčiu, teigdami, kad dauguma viešbučių nuo kovo mėnesio yra uždaryti, tačiau jiems reguliariai priskaičiuojamas šis mokestis, nepaisant to, kad įmonės nepalieka nei gramo atliekų.

Nedidelis skaičius savivaldybių, atsakiusių į Ashotel kreipimąsi nurodo, kad galiojantys teisės aktai neleidžia sustabdyti mokesčių ir kitų rinkliavų galiojimo. ,,Jeigu taisyklės neleidžia atleisti nuo mokesčių, jos privalo subsidijuoti sumas, jiems lygiavertes sumas”, – teigia Jorge Marichal, pateikiantis mokesčių naštos, kurią patiria standartinis 4 žvaigždučių, 200 kambarių turintis viešbutis Tenerifėje, pavyzdį, kurio metinis šiukšlių mokestis siekia apie 26 000 eurų, o IBI (tarifai) – apie 100 000 eurų.

Ashotel atstovai primena FECAM, kad apgyvendinimo įmonių veiklos stabdymo iniciatyva priklauso Sveikatos apsaugos ministerijai. Būtent ji sustabdė viešbučių darbą iki pat birželio mėnesio, kai bus nutrauktas ekstremalios padėties galiojimas. ,,Šis mokestis turėjo būti anuliuotas nuo pat apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių veiklos sustabdymo pradžios”, – pažymi Ashotel asociacijos atstovai.

Susidūręs su tokia situacija, Ashotel mano, kad miestų tarybos ,,negali toliau skaičiuoti mokesčių, taip, tarsi nieko nebūtų įvykę”, ir perspėja, kad tarybos nariai turėtų suprasti, kad jei jų savivaldybių įmonės pradės masiškai bankrutuoti, savivaldybėse iškils dar didesnės socialinės problemos, su kuriomis joms teks kovoti. Padariniai išnykus produktyviam verslui, palaikančiam socialinę sanglaudą, gali būti labai skausmingi.

Ashotel atstovai teigia suprantantys, kad daugelis savivaldybių investuoja į pagalbą žmonėms, susidūrusiems su didžiausiomis ekonominėmis problemomis, tačiau ragina nepamiršti, kad daugybės apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių, kurios atneša grynąsias įmokas į savivaldybės iždą, žlugimas ir bankrotas dar labiau padidintų nedarbą ir skurdą savivaldybėse.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai