33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaVIDEO - Policija Ispanijoje surengė reidą didžiausioje Europoje padirbtų pinigų laboratorijoje

VIDEO – Policija Ispanijoje surengė reidą didžiausioje Europoje padirbtų pinigų laboratorijoje

- Advertisement 3-


Nacionalinė policija kartu su Mossos d’Esquadra ir Europolu, surengusi operaciją Alikantėje, Barselonoje, Malagoje ir Valensijoje, areštavo dvylika asmenų, įskaitant pagrindinį padirbinėtoją ir netikrų pinigų platintojus.

Tyrimas prasidėjo praėjusiais metais, kai saugumo pajėgos aptiko aukštos kokybės padirbtų 500 eurų banknotų apyvartą visoje šalyje ir pradėjo tyrimą, siekdamos rasti jų šaltinį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Netrukus jie nustatė pagrindinį įtariamąjį, kuris 2009 m. jau buvo suimtas už panašų nusikaltimą, ir iš tiesų naujieji padirbti banknotai labai panašūs į 2009 m. banknotus.

Tuo tarpu Mossos netoli Barselonos rado maišą su daugiau kaip keturiais milijonais eurų padirbtų banknotų, o testai parodė, kad visų jų kilmė ta pati. Mokslinė policija, atlikusi jų analizę, nustatė dar penkis asmenis, labai artimus gaujos lyderiui, įskaitant banknotų klastotoją, kuris yra grafikos meno ekspertas.

Pasak oficialaus pranešimo spaudai, visi jie buvo susitikę Ispanijos kalėjime, kur atliko bausmes už įvairius nusikaltimus, tarp jų ir už klastojimą. Kalėjime tarp jų užsimezgė draugystė, kuri tęsėsi ir išėjus į laisvę.

Valensijos provincijoje esančiame sandėlyje jie įkūrė naują grafikos laboratoriją, kurioje per tris mėnesius atspausdino banknotų už aštuonis milijonus eurų, kuriuos vėliau naudojo prekybai narkotikais.

Pandemijos metu ir dėl to, kad iš Kinijos nebuvo galima nusipirkti medžiagų, reikalingų didesniam banknotų kiekiui atspausdinti, gamyba buvo sustabdyta ir jie persikėlė į mažesnį sandėlį Alikantėje, šalia grupuotės lyderio namų.

Policija teigia, kad jis „jautėsi saugus” ir ieškojo tarptautinio finansavimo „verslui” plėsti. Jis užsitikrino finansavimą Prancūzijoje, tačiau saugumo pajėgos nusprendė sunaikinti tinklą. Dvylika areštų vienu metu buvo įvykdyti Valensijoje, Alikantėje, Barselonoje ir Malagoje, kur buvo užregistruoti šeši namai ir du pramoniniai pastatai, taip pat karavanas Teruelio mieste.

Policija apskaičiavo, kad ši nusikalstama grupuotė Ispanijoje pagamino daugiau kaip aštuonis milijonus eurų padirbtų 500 eurų kupiūrų. Sulaikytieji kreipėsi į teismą, kaltindami juos pinigų padirbinėjimu ir priklausymu nusikalstamai grupuotei, ir visi jie buvo pasiųsti į kalėjimą.

- Advertisement 4-

Naujausi