24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaVideoVIDEO - Kanarų salose konfiskuotų naujausių narkotikų vertė viršija milijardą eurų

VIDEO – Kanarų salose konfiskuotų naujausių narkotikų vertė viršija milijardą eurų

- Advertisement 3-


Ispanijos saugumo pajėgos, vykdydamos bendrą operaciją su Jungtinių Amerikos Valstijų kovos su narkotikais agentūra DEA, Atlanto vandenyne, maždaug už 650 km į vakarus nuo Tenerifės, sulaikė dvi burines jachtas, kuriose buvo daugiau nei tona kokaino. Iš pradžių operacija buvo sutelkta į vieną iš dviejų įtartinų jachtų, tačiau vėliau buvo išplėsta ir į ją įtraukta antroji.

Šį rytą (trečiadienį) Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Muitinės priežiūros tarnybos specialiųjų operacijų laivas „Fulmar” grįžo po pirmosios iš dviejų jachtų sulaikymo, kai iš DEA buvo gauta informacija, kad netoli jo buvimo vietos yra antroji įtartina jachta.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Agentai buvo nustebinti, kai įlipo į abi valtis, nes, kaip matyti vaizdo įraše, narkotikų ryšuliai nebuvo paslėpti valtyje, jie tiesiog buvo eksponuojami denio apačioje.

Iš viso buvo sulaikyti keturi žmonės, po du iš kiekvienos valties, kurioje buvo atitinkamai 600 kg ir 539 kg kokaino, ir perduoti į Santa Cruz de Tenerifės uostą.

Ministerija teigė, kad operaciją buvo sunku atlikti dėl jūros sąlygų, taip pat dėl to, kad jie jau vilko vieną laivą, kai įlipo į antrąjį, todėl manevravimas buvo sudėtingesnis.

Ši operacija – tai dar viena saugumo tarnybų operacija, kuria siekiama sustabdyti narkotikų prekybą vadinamuoju „Atlanto kokaino keliu”, žinomu dėl to, kad juo naudojasi žvejybos laivai, pirkliai ir, kaip šiuo atveju, burinės jachtos iš Pietų Amerikos, siekiančios įvežti narkotikus į Europą.

Nuo 2023 m. pradžios Ispanijos saugumo pajėgos Atlanto vandenyne iš Kanarų salų jau sulaikė 12,6 tonos kokaino siuntų, kurių vertė gatvėje viršija milijardą eurų, ir suėmė 51 asmenį.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos