25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasVartotojų reikalų tarnyba prašo vietos tarybų prisijungti prie neteisėtų atostogų nuomos sutarčių...

Vartotojų reikalų tarnyba prašo vietos tarybų prisijungti prie neteisėtų atostogų nuomos sutarčių tyrimo

- Advertisement 3-

Vartotojų reikalų ministerija paragino miestų tarybas padėti atlikti tyrimą dėl nelicencijuotų atostogų būstų, veikiančių socialinėje žiniasklaidoje ir internetinėse apgyvendinimo platformose. Šia iniciatyva siekiama pažaboti nelegalaus apgyvendinimo plitimą, kuris pažeidžia reguliavimo standartus ir už kurį savininkams gali būti skiriamos didelės baudos.

Oficialiame pranešime ministerija pabrėžė, kad šio mėnesio pradžioje pradėtu tyrimu siekiama nustatyti ir spręsti šių neleistinų nekilnojamojo turto objektų, išnuomojamų poilsiautojams, problemą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Ministerija šias pastangas išplėtė į Ispanijos savivaldybių ir provincijų federaciją (FEMP), ragindama miestus visoje Ispanijoje, įskaitant Kanarų salas, dalyvauti kovoje su šia problema.

Bendros pastangos:

Iniciatyva įgyvendinama po to, kai Vartotojų reikalų ministerija kreipėsi į turistų nuomos platformas su prašymais pateikti išsamią informaciją apie nekilnojamojo turto objektus, veikiančius be tinkamo licencijavimo. Ministerija pažymėjo, kad tyrimą būtų galima gerokai sustiprinti, jei duomenis pateiktų vietos tarybos, ir taip pabrėžė bendrų pastangų svarbą.

„Vartotojų reikalai suteikia savo išteklius taryboms, kad jos galėtų bendradarbiauti nustatant nekilnojamojo turto objektus, kurie neturi leidimo vykdyti turistų apgyvendinimo veiklą”, – pabrėžiama pareiškime.


Galimos baudos:

Vartotojų reikalų generalinis direktoratas, kuris 2022 m. įgijo įgaliojimus taikyti sankcijas, svarsto galimybę pradėti bylas dėl šios neteisėtos praktikos. Tokios bylos galėtų būti priskirtos prie sunkių pažeidimų, už kuriuos gali būti skiriamos iki 100 000 eurų baudos, kurios gali būti padidintos iki 4-6 kartų, palyginti su neteisėtu pelnu, gautu iš nelicencijuotos nuomos.

Savo susirašinėjime su FEMP Vartojimo ministerija pabrėžė, kad nelicencijuotų poilsio namų nuoma daro didelį poveikį lovalų aplinkai. Laiške pabrėžiama būtinybė bendradarbiauti įvairioms administracinėms institucijoms, kad būtų užtikrinta vartotojų teisių apsauga.

Ministerijos raginimu imtis veiksmų siekiama užtikrinti, kad būtų laikomasi teisės aktų ir apsaugoti tiek teisėtų operatorių interesai, tiek vartotojų teisės. Iniciatyva, kurioje dalyvauja vietos tarybos, siekiama sukurti patikimą vykdymo užtikrinimo mechanizmą, kuris visapusiškai spręstų nelicencijuotų turistų apgyvendinimo vietų problemą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos