26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasVartotojų asociacija priekaištauja aštuonioms Ispanijos oro linijų bendrovėms dėl grynųjų pinigų nepriėmimo...

Vartotojų asociacija priekaištauja aštuonioms Ispanijos oro linijų bendrovėms dėl grynųjų pinigų nepriėmimo lėktuve

- Advertisement 3-


Vartotojų ir naudotojų organizacija OCU sukritikavo aštuonias Ispanijos oro linijų bendroves už tai, kad jos savo skrydžiuose nepriima atsiskaitymų grynaisiais pinigais. Asociacija pareikalavo, kad būtų panaikinta oro linijų bendrovių taikoma atsiskaitymo tik kortele politika. „Jos nesiėmė šio žingsnio, todėl mes ėmėmės veiksmų ir pranešėme apie tai atitinkamoms valdžios institucijoms”, – teigė jie.Skundą pateikė šios oro transporto bendrovės: „Iberia”, „Iberia Express”, „Air Europa”, „Iberojet”, „Plus Ultra”, „Volotea”, „Wamos Air” ir „World2fly”.

„Nepaisant to, kas nustatyta taisyklėse, šios oro transporto bendrovės ir toliau verčia vartotojus, kurie perka lėktuve, atsiskaityti kortele: tai akivaizdus vartotojų apsaugos taisyklių pažeidimas. Dėl šios priežasties mes pranešėme apie aštuonias bendroves, kurios ir toliau ignoruoja mūsų prašymus”, – teigė OCU.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

OCU teigia, kad vartotojų teisė nustato, jog niekas negali atsisakyti priimti grynųjų pinigų kaip mokėjimo priemonės.

„Nėra jokių priežasčių, kurios pateisintų grynųjų pinigų naudojimo ribojimą. Dėl to klientas gali tapti pažeidžiamas. Jei asmuo nori nusipirkti maisto produktų ar gaminių laive, bet turi tik grynųjų pinigų, jam nelieka kitos išeities, kaip tik likti be pirkinio. Tai yra piktnaudžiavimas ir rimtas vartotojų apsaugos taisyklių pažeidimas”, – teigė OCU.

Gegužės 28 d. Ispanijoje įsigaliojo Bendrojo vartotojų apsaugos įstatymo pakeitimas, kuris apima atsiskaitymą grynaisiais pinigais bet kurioje įstaigoje.

Lapkričio 2 d. Karaliaus dekreto-įstatymo Nr. 24/2021 82 straipsnio 4 dalyje įrašyta sąvoka „priimti mokėjimą grynaisiais pinigais kaip atsiskaitymo priemonę, laikantis mokesčių teisės aktuose nustatytų apribojimų ir vykdant mokestinio sukčiavimo prevenciją ir kovą su juo”.

Taigi yra tik viena išimtis, kaip nurodyta pačiame reglamente, „neviršijant ribų, nustatytų mokesčių teisės aktuose ir vykdant mokestinio sukčiavimo prevenciją ir kovą su juo”. Už šį nusikaltimą taip pat gresia bauda, kuri gali siekti nuo 150 iki 100 000 eurų, teigė OCU.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi