30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosValdančioji taryba tvirtina dekretą, kuris reikalauja neigiamo testo rezultato visiems Kanarų salų...

Valdančioji taryba tvirtina dekretą, kuris reikalauja neigiamo testo rezultato visiems Kanarų salų turistams

- Advertisement 3-

Valdančioji taryba vakar patvirtino dekretą, kuriuo bandoma sumažinti riziką užsikrėsti pavojinguoju Covid-19 virusu. Sprendimas priimtas laukiant žiemos sezono turizmo atnaujinimo Kanarų salose. Dekrete skelbiama, kad turistams, gyvenantiems licenzijuotose ir akredituotose apgyvendinimo įstaigose, reikalingas neigiamas koronaviruso testo rezultatas.

Dekretas turi būti patvirtintas parlamento, tikimasi, kad tai įvyks dar šiandien ir jis bus išspausdintas „Boletin Oficial“ (BOC). Tik po šių procedūrų įvykdymo dekretas bus laikomas aktyvuotu bei pradės galioti po 10 darbo dienų laikotarpio.

Kanarų salų prezidentas Ángel Víctor Torres paskelbė savo pritarimą ir pabrėžė, kad precedento neturintis dekretas – pirmasis toks Ispanijos dekretinis įstatymas, todėl jo parengimas pareikalavo sunkaus įdirbio.

Turizmo ministrė Yaiza Castilla pateikė detalesnę informaciją. Ji patvirtino, kad bet kuris turistas, tiek ispanas, tiek užsienio pilietis, ketinantis apsistoti apgyvendinimo įstaigoje, tai galės padaryti tik pateikus įrodymą, kad jam buvo atliktas ,,diagnostinis aktyvaus viruso tyrimas“ ir jo rezultatas yra neigiamas. Toks įrodymas (pažyma) turi būti atliktas ne anksčiau, kaip prieš 72 valandas iki atvykimo į salyną.

Dekrete nėra apibrėžta, kokio tipo testai turi būti atlikti, nes „testų rūšys bus nustatytos sveikatos tarybos“. Apie šį reikalavimą agyvendinimo įstaiga yra įpareigota įspėti savo būsimus klientus iš anksto.

Tuo atveju, jeigu turistas atvyksta be neigiamo testo rezultato, apgyvendinimo įmonė privalo informuoti keliautoją apie artimiausią vietą, kurioje šis gali atlikti koronaviruso testą. Tokiu atveju išlaidas padengia pats keliautojas. Turizmo ministrė Yaiza Castilla pabrėžia, kad tuo atveju, jeigu atvykęs turistas nesutiks atlikti tyrimo, apgyvendinimo įmonė turi pilną teisę nesuteikti paslaugų.

Teigiamo rezultato atveju priimtas dekretas nenumato išteklių, personalo ir vietos, kuriame bus patalpinti užsikrėtę turistai. Keliautojai bus siunčiami į Kanarų salų sveikatos tarnybą (SCS) arba, draudimo atveju, į privačią medicinos įstaigą.

Yaiza Castilla primena apie Vyriausybės ir ,,Axa“ pasirašytą susitarimą tuo atveju, jeigu turistas koronavirusu užsikrėstų Kanarų salyne. Turizmo ministrė teigia, kad ,,įmonė ir sveikatos priežiūros institucija turės nustatyti, ar yra įvykdyti atitinkami reikalavimai ir kokių veiksmų bus imtasi situacijos išsprendimui“.

Pataisoje priimtas naujas punktas, kurio nebuvo pirminiame pranešime. Vietiniams (Kanarų salų) gyventojams diagnostinis tyrimas nebus privalomas. Šiems apgyvendinimo įmonei reikės pateikti ,,gyvenamosios vietos deklaraciją“, kuri patvirtins, kad 15-os dienų laikotarpyje asmuo nebuvo išvykęs iš Kanarų salų regiono.

Koronaviruso tetas nėra privalomas tiems asmenims, kurie nėra Kanarų salų gyventojai, tačiau prieš apsistojant apgyvendinimo įstaigoje išbuvo salyne ne trumpesnį, kaip 15-os dienų laikotarpį. Registracijos metu tokie keliautojai turi pateikti jų buvimą salyne įrodančius dokumentus.

Turizmo vadovė taip pat nurodė, kad dekretas įsigalios kitą dieną po jo paskelbimo Oficialiajame Kanarų salų leidinyje (BOC), tačiau nepatvirtino oficialios datos, kada dekretas bus pradėtas vykdyti. Ministrė pareiškė, kad tai įvyks „artimiausiu metu“. Bet kuriuo atveju, privalomasis Covid-19 testas bus reikalaujamas iš karto, nuo dekreto paskelbimo
praėjus 10 darbo dienų .

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai