30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosTSJC stabdo Covid-19 sertifikatų reikalavimą norint patekti į įstaigų vidų Kanarų salose

TSJC stabdo Covid-19 sertifikatų reikalavimą norint patekti į įstaigų vidų Kanarų salose

- Advertisement 3-

Kanarų salų Aukštesnysis teisingumo teismas (TSJC) sutiko sustabdyti kai kurių Kanarų salų vyriausybės liepos 26 d. patvirtintų kovos su pandemija priemonių taikymą, įskaitant visišką komercinės veiklos uždraudimą nuo vidurnakčio iki 6.00 val. ryto 4-ojo lygio salose ir reikalavimą pateikti Covid-19 vakcinacijos sertifikatą arba neigiamą testą, norint patekti į vidines barų ir restoranų bei kitų įstaigų, pavyzdžiui, sporto salių, kino teatrų, teatrų, auditorijų ir arenų zonas.

TSJC administracinių bylų kolegijos antrasis skyrius, įsikūręs Santa Cruz de Tenerifėje, įvertino priemones, kurias prašo taikyti Círculo de Empresarios y Profesionales del Sur de Tenerife ir Asociación Hostelería Unida Tenerife (HUT). Pritarta, kad įtariamas galimas pagrindinių žmogaus teisių pažeidimas, susijusęs su Covid-19 prevencija. Kalbama apie 2021 m. liepos 23 d. rezoliucijos 1.6; 3.2; 3.7 ir 3.13.2 priedo punktus, paskelbtus
Kanarų salų oficialiame leidinyje (BOC).

Todėl stabdomas visiškas įstaigų uždarymas nuo vidurnakčio iki 6.00 val. ryto (kaip Aukščiausiasis Teismas jau buvo pasiūlęs praėjusį antradienį) ir reikalavimas, kad norint patekti į barus, restoranus, sporto sales, kino teatrus, teatrus, auditorijas ir „kultūrines erdves“ būtų pateiktas Covid-19 sertifikatas arba neigiamas koronaviruso testo rezultatas. Viešbučių ir restoranų sektoriui nustatytas 50 % pajėgumas tiek 3, tiek 4 pavojaus lygio zonose. Likusioms išvardytoms įstaigoms galioja 4 pavojaus lygyje galioja 55% pajėgumas (išskyrus treniruoklių sales ir sporto įstaigas, kurioms nustatytas 33% pajėgumas).

Teismas sutinka su svetingumo asociacijų nuomone, kad jų klientų įpareigojimas pateikti Covid-19 pažymėjimą yra neteisingas. Vakcinacija nėra privaloma. Ši visuomenės sveikatos priežiūros institucijų taikoma priemonė pažeidžia Konstitucijos saugomą teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą.

Teisėjų kolegija taip pat primena, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas „primygtinai pabrėžė“ sveikatos duomenų apsaugos svarbą, „pažymėdamas, kad pagarba konfidencialiam sveikatos informacijos pobūdžiui yra esminis visų valstybių, ES konvencijos šalių, teisinės sistemos principas“.
Teismas priėmė precedento neturintį sprendimą iš dalies, t. y. įvertinęs akivaizdų pavojų pagrindinėms teisėms ir viešajam interesui. Pačioje nutartyje Kanarų salų vyriausybei suteikiamas trijų darbo dienų terminas pateikti apeliaciją dėl susitarimo išsaugojimo, pakeitimo ar panaikinimo.

Kitą savaitę kolegija nuspręs, ar palikti galioti dabartinius sprendimus, ar juos pakeisti atsižvelgiant į regioninės valdžios teisinių tarnybų argumentus.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai