24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėTenerifės pakaitinio naudojimosi nekilnojamuoju turtu (timeshare) bankrotas 1 500 turistų palieka be...

Tenerifės pakaitinio naudojimosi nekilnojamuoju turtu (timeshare) bankrotas 1 500 turistų palieka be pinigų

- Advertisement 3-


Dvi Tenerifės pietuose įsikūrusios pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe bendrovės „Silver Point Vacations” ir „Resort Properties”, priklausiusios nekilnojamojo turto grupei „Limora”, paskelbė bankrotą, o jų bendra skola, kurią pripažino teismas, siekia 136 mln. eurų ir kuri buvo paskirstyta 1503 klientams, daugiausia iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos.

Iki šiol bankrotą tiriantis teismas rado turto už 83 mln. eurų, tačiau iš jų tik vienas milijonas galėjo būti realizuotas, todėl, pasak jiems atstovaujančių teisininkų grupių, niekas iš nukentėjusiųjų negalėjo gauti kompensacijos.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kanarų teisinio aljanso advokatų kontora atstovauja 250 kreditorių ir buvo atsakinga už abiejų laikino naudojimosi bendra nuosavybe bendrovių apeliacinių skundų pateikimą teismams. Pastaraisiais metais Aukščiausiojo Teismo (TS) Civilinių bylų kolegija ir kitos teisminės instancijos priėmė daugiau kaip tūkstantį teismų sprendimų, kurie buvo palankūs šiems kreditoriams.

Reikalavimai vis dar nagrinėjami teismuose. Iš pradžių Santa Cruz de Tenerifės teismas pritarė bendrovėms, tačiau nuo 2017 m. teismų praktika kardinaliai pasikeitė ir nuo tada teismai priėmė joms nepalankius sprendimus.

Kai bendrovėms „Silver Point Vacations” ir „Resort Properties” buvo iškelta bankroto byla, šie ginčai sprendžiami Komerciniame teisme, tačiau, be to, Tenerifės prokuratūra pradėjo tyrimą įtardama, kad yra sukčiavimo požymių.

Pradėjus skelbti pirmuosius nuosprendžius abiem bendrovėms, joms vadovaujantys vadovai pradėjo procedūrą, kuria „neva” siekiama jas dekapitalizuoti ir likviduoti visą grupę.

Nukentėjusieji teigia, kad išleido nuo mažiausiai 10 000 iki 60 000 eurų, nes jiems buvo pažadėta, kad jų investicijos duos didelę grąžą, kuri taip ir nebuvo gauta.

Jiems buvo pasakyta, kad jie nusipirko teisę naudotis pakaitinio naudojimosi apartamentais iki dešimties savaičių per metus, priklausomai nuo išleistos sumos, ir gali nuomoti arba parduoti tuos apartamentus, kurie jiems nereikalingi, o likusiais naudotis. Tačiau, kai jie bandė rezervuoti jiems „priklausančias” savaites, jiems buvo pranešta, kad tos datos nėra laisvos ir kad jie taip pat negali išsinuomoti ar parduoti likusių savaičių.

Be to, skundo pateikėjai taip pat nustatė, kad jiems teko patirti didesnes išlaikymo ir bendruomenės išlaidas, nei jiems buvo pasakyta, ir jie negalėjo parduoti teisių, kad kompensuotų investicijas. Daugelis jų teigia, kad, norėdami susidoroti su reikalaujamomis sumomis, įklimpo į skolas.

Šių ieškovų grupei atstovaujantis advokatas Adriánas Díazas Saavedra Moralesas teigia, kad jiems teko susidurti su tikra šių tarptautiniu mastu įsteigtų bendrovių išardymo operacija; pavyzdžiui, tokiuose mokesčių rojuose kaip Panama, be kita ko, ir kitose pasaulio vietose, ir jie netgi pakeitė savo bendrovių pavadinimus.

Tyrimas tęsiamas.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos