23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaĮvykiaiTenerifės natūraliame baseine smarki banga sužeidė septynis žmones

Tenerifės natūraliame baseine smarki banga sužeidė septynis žmones

- Advertisement 3-


Vakar (šeštadienį) septyni žmonės buvo sužeisti (vienas iš jų – sunkiai), kai juos, besimaudančius vakarinėje Tenerifės pakrantėje esančiame Santjago del Teidės baseine, nunešė didelė banga. Šešios moterys ir vienas vyras, kurių amžius nuo 25 iki 57 metų, daugiausia nukentėjo nuo smūgių, kuriuos banga sudavė į uolas, ir jiems teko gydytis dėl pjautinių žaizdų, įbrėžimų, įbrėžimų ir išnirimų.

Sunkiausias atvejis, su kuriuo susidūrė atvykusios greitosios pagalbos tarnybos, buvo 46 metų moteris, patyrusi sunkią galvos traumą, kuri buvo skubiai nugabenta į Hospiten Sur, taip pat 25 metų moteris, kuriai buvo sužalotas veidas, ir trečias, 35 metų vyras, kuriam buvo stipriai smogta į galvą, tolimesniam gydymui.

Likusieji turėjo atvirų žaizdų ant kojų, išnirusių pirštų, o vienas patyrė nedidelę krūtinės traumą, todėl greitosios pagalbos automobiliu jie buvo nugabenti į Mojon Hospital del Sur ligoninę įprastam stebėjimui.

Banga užklupo netikėtai besimaudančius natūraliame Isla Cangrejo salos baseine, kurį nuo bangų saugo betoninė siena, tačiau didelis potvynis ir stiprios bangos gali paversti jį spąstais, žmonėms nesuvokiant pavojaus.

  1. SEBASTIJANAS KINTANA (Sebastián Quintana) iš 1500 km pakrantės priežiūros paaiškino, kad Kanarų salose yra apie 500 panašių natūralių baseinų ir maudyklų ir beveik 20 proc. šiemet užregistruotų mirtinų nelaimingų atsitikimų vandenyje įvyko būtent tokiose vietose, tačiau gelbėtojų visose jose įrengti neįmanoma. „Kilus didelei bangai, vandens lygis baseino viduje pakyla ir vandens masė atsitrenkia į akmenis, bet iš ten ji pasuka kitu keliu ir dideliu greičiu grįžta atgal, tempdama viską su savimi. Plaukiojantieji nieko negali padaryti, nes jėga tokia didelė, ir juos į uolas ar sienas tempia plėšrioji srovė.” Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad dar viena iš tokio scenarijaus klaidų – bandymas pasiekti krantą. „Jei besimaudantysis neprarado sąmonės dėl smūgių į uolas, jis linkęs plaukti link kranto, kur jam pritrūks jėgų, o jo kūnas bus daužomas bangų į uolas. Tokioje situacijoje daug saugiau yra plaukti tolyn nuo kranto, leidžiant, kad jį nuneštų srovė, kad jis galėtų sukaupti energijos atsargas ir išsigelbėti iš vandenyno”.
- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai