23.7 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaNaujienosTenerifėje užstrigo 100 imigrantų perkeltų iš Gran Kanarijos

Tenerifėje užstrigo 100 imigrantų perkeltų iš Gran Kanarijos

- Advertisement 3-

Asmens dokumentų neturėję, keltu iš Gran Kanarijos į Tenerifę savanoriškai atvykę beveik 100 nelegalių imigrantų, nakčiai įstrigo Santa Cruz de Tenerifėje. Imigrantai, neturintys asmens identifikavimo dokumentų buvo neįleisti į laivą, plaukiantį į Huelva, esantį žemyninėje Ispanijos dalyje.

Pasak pranešimo, vakar 16 valandą į Santa Cruz de Tenerifė uostą keltu „Fred Olsen“ atvykę beveik 80 imigrantų bandė įsigyti laivo, išvykstančio šiandien, 1:30 ryto, bilietus, tačiau tai padaryti pavyko tik nedaugeliui. Visi likusieji negalėjo įsigyti bilietų, nes neturėjo paso, reikalingo visiems ne Europos Sąjungos piliečiams, norintiems patekti į žemyninę Europos dalį.

Keltu, atplaukusiu 20:30 valandą vakaro atvyko dar 20 maroko piliečių, turinčių tokį pat tikslą – laivas į Huelvą, tačiau jų laukė toks pat likimas. Anksčiau atvykusi dvylikos žmonių grupė nusprendė keltu grįžti atgal į Gran Kanariją supratę, kad nėra jokios galimybės patekti į laivą, plaukiantį į Huelvą.

Sužinojęs apie situaciją, Santa Cruz de Tenerifė miesto meras José Manuel Bermúdez paskelbė pranešimą: „Kas vyksta šių žmonių galvose? Jeigu Kanarų salų vyriausybė ar Vyriausybės delegacija neras jiems nakvynės bei uždraus plaukti laivu į Huelvą, jie tiesiog miegos Santa Cruz gatvėse“.

Į susidariusią situaciją įsikišo Raudonasis Kryžius su siūlymu rinktis: nakvoti prieplaukoje po atviru dangumi arba specialiu autobusu keltis į Tenerifės pietuose esantį viešbutį bei laukti valdžios sprendimo. Patvirtinta, kad grupės, persikėlusios į Tenerifę keliavo savo noru, valdžios institucijos apie jį informuotos nebuvo.

Raudonasis Kryžius informuoja, kad daugelis Arguineguin prieplaukoje esančių imigrantų, norėdami patekti į keltą, išvyko. Dalis viešbučiuose apsistojusių imigrantų taip pat paliko savo apgyvendinimo vietą. Raudonojo Kryžiaus atstovai teigia, kad imigrantai nenori likti Kanarų salose, jų tikslas yra patekti į žemyninę Europos dalį, kurioje jų laukia šeimos nariai.

Kaip rašoma spaudos pranešime, uoste dirbantys pareigūnai vis dar bando rasti geriausią variantą problemos sprendimui, juk laivas, į kurį vis dar dėl dokumentų trūkumo negali patekti imigrantai, į Huelvą išplaukia jau 1:30 valandą.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai