32.1 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėTenerifėje sumažinus pavojaus lygį, Covid-19 pandemijos mažėjimo tendencija sustojo

Tenerifėje sumažinus pavojaus lygį, Covid-19 pandemijos mažėjimo tendencija sustojo

- Advertisement 3-

Vakcinacija sumažino sergamumą Covid-19 visoje Ispanijoje, įskaitant ir Kanarų salas. Tačiau birželio mėnesį susirgimų skaičiaus mažėjimas sulėtėjo, mažėjimo kreivę pakeitė nedidele didėjimo tendencija, ypač Tenerifėje.

Situacija suprastėjo praėjus 15 dienų po taisyklių, kurios buvo taikomos atšaukus komendanto valandą, sušvelninimo. „Nauji susirgimo atvejai pasitaiko dėl labai paprastos priežasties: vis dar išgyvename pandemiją ir nedarome pakankamai, kad užkirstume kelią naujų atvejų atsiradimui”, – apibendrina epidemiologas ir Ispanijos vakcinacijos asociacijos prezidentas Amós García, kuris prašo gyventojų neprarasti budrumo, nors apribojimai ir buvo sušvelninti.

Šiuo metu 25% gyventojų yra pilnai paskiepyti, o beveik 50% vyresnių nei 16 metų asmenų yra paskiepyti viena vakcinos doze, todėl galima daryti prielaidą, kad naujų susirgimų skaičius sumažės, o tai „padės išvengti infekcijų didėjimo ir ketvirtosios bangos”, – teigia A. García, kuris tikina, kad susirgimų mastas Kanarų salose nėra bauginantis.

„Pandemijos situaciją apibūdina ne absoliutūs atvejai, o bendras sergamumo lygis, į intensyviosios terapijos skyrių paguldytų pacientų skaičius ir teigiamų PGR tyrimų procentinė dalis, palyginti su bendru atliktų tyrimų skaičiumi. Įvertinus šiuos duomenis matyti, kad mūsų padėtis yra gana gera”, – sako Kanarų salų vyriausybės Generalinio visuomenės sveikatos direktorato Epidemiologijos skyriaus vadovas.

Penktadienį užkrečiamumo rodiklis Kanarų salose siekė 38.5 susirgimų 100 000 gyventojų per 7 dienas ir 72.2 per 14 dienų. 4.4 % intensyviosios terapijos skyrių lovų užėmė Covid-19 pacientai, PGR teigiamumo rodiklis siekė 3.5 %.

Prieš mėnesį, gegužės 11 dieną, IA7 ir IA14 siekė 38.9 ir 83.7 atitinkamai. Intensyviosios terapijos skyrių lovos buvo užimtos 14.4 %, PGR teigiamumo rodiklis nekito. Kitaip tariant, infekcijų mažėjimas, birželio pradžioje pasiekęs žemiausią tašką, sustojo. Rodiklių pagerėjimas ryškiai matomas intensyviosios terapijos skyrių veikloje.

Praėjusį mėnesį Kanarų salų ligoninėse dėl Covid-19 infekcijos intensyviosios terapijos skyriuose gulėjo 69 žmonės, o palatose – dar 253. Užvakar (penktadienį) intensyviosios terapijos skyriuose buvo 26, o palatose – 179 ligoniai. „Aiškiausias vakcinacijos poveikis – sumažėjęs mirtingumas ir pacientų, sergančių sunkia Covid-19 forma, skaičius”, – sakė jis.

Gegužės mėnesį mirčių nuo Covid-19 skaičius sumažėjo beveik perpus – 29 mirtys, palyginti su 55 mirtimis balandį. Birželio mėnesį nuo koronaviruso ir jo sukeltų komplikacijų mirė 10 žmonių. Paskutinė mirusioji, apie kurią pranešta penktadienį, buvo 57 metų moteris iš Tenerifės. Ji užsikrėtė šeimos aplinkoje. Iki šiol, mirusiųjų nuo Covid-19 viruso Kanarų salose skaičius siekia 778 žmonės. Tenerifė yra sala, kurioje virusas paplitęs labiausiai – joje užregistruoti 985 atvejai.

Salose išlieka minimalus arba žemas rizikos lygis, išskyrus Tenerifę, Lanzarote ir La Graciosa, kuriose galioja 2 pavojaus lygis (geltona šviesoforo šviesa). Gran Kanarijoje, Fuerteventūroje, La Gomeroje, La Palmoje ir El Hierro nuo vakar dienos svetingumo įmonės gali dirbti iki 02:00 valandos nakties. Naktinės pasilinksminimų įstaigos gali atverti savo terasų duris.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai