23.7 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasTenerifė: Prasideda pietinio greitkelio TF-1 rekonstrukcijos darbai

Tenerifė: Prasideda pietinio greitkelio TF-1 rekonstrukcijos darbai

- Advertisement 3-

Nesibaigiantys skundai dėl prastos greitkelio TF-1 dangos būklės netyla. Vairuotojai skundžiasi nesuskaičiuojamomis duobėmis, kurios sukelia avarines situacijas, vairavimas tampa pavojingu. Jiems tenka pasirinkti mažiau duobėtą kairiąją eismo juostą. Kaip žinia, tai prieštarauja kelių eismo taisyklėms bei vairavimas tampa dar labiau rizikingu. ,,Daugelis avarijų šiame kelyje nutinka ne dėl vairuotojų, o dėl kelių administracijos kaltės“, – teigė Tenerifės Statybų subjektų federacijos (Fepeco) prezidentas Oscar Izquierdo.

Viešojo administravimo institucijos ir įvairios socialinės grupės skundžiasi dėl „istorinės kelio TF-1 nepriežiūros“. TF-1 greitkeliu prieš pandemiją pravažiuodavo iki 100 000 transporto priemonių per dieną tarp Guazos ir Los Cristianos, Fanabe ir Las Chafiras sandūroje transporto priemonių skaičius siekdavo 70 000 per dieną. Viena iš priežasčių – didelis eismo tankis ir didelis skaičius sunkiasvorių transporto priemonių, važiuojančių per šį kelią. Tačiau ši priežastis ne vienintelė.

,,Didžiausia atsakomybė krenta ant Cabildo administracijos pečių, kuri ilgus metus prastai prižiūrėjo kelią ir privedė jį prie tokios varganos būklės. Istoriškai Tenerifėje susiklostė taip, kad keliai ir jų būklė nėra tikrinami reikiamu lygiu. Priežiūra turi būti nuolatinė, nenutrūkstama ir tai mūsų saloje vis dar yra neišspręsta problema. TF-1 atveju nebuvo kruopščiai apgalvotas kelio, kuriuo važiuoja tūkstančiai automobilių, autobusų ir sunkvežimių, infrastruktūros saugumas“, – aiškino Fepeco prezidentas.

,,Keliai ir greitkeliai turi būti ne tik pastatyti, bet ir prižiūrimi, juk vairuotojai jais naudojasi 24 valandas per parą, 365 dienas per metus. Ir, visų pirma, jie turi būti saugūs. Tai yra pamatas bet kuriam keliui ir jo infrastruktūrai“, – tęsė kalbą Oscar Izquierdo.

,,Pietinio greitkelio problema nėra nauja. Ji atsirado jau seniai, dėl Cabildo neveiksnumo. Reikia pripažinti, kad dabartinė kelių komanda susidorotų su užduotimi gana greitai. Dabar mes laukiame sutarties pasirašymo ir pradėsime kelio darbus šiems metams dar nepasibaigus“, – sakė darbų vadovas, patvirtinęs, kad remonto darbams jau skirti 19 milijonų eurų kompanijai Sacyr.

Labiausiai greitkelis nusidėvėjęs Granadilla de Abona savivaldybėje, būtent dešiniojoje kelio juostoje tarp oro uosto sankryžos ir įvažiavimo į San Isidro. Šioje atkarpoje yra didžiausios duobės, kurios gadina transporto priemonių amortizatorius ir bando vairuotojų kantrybę.

Tuo pat metu, kai bus tvarkomas TF-1 greitkelis, Cabildo remontuos ir TF-5 kelią Tenerifės šiaurėje, kur asfaltuota kelio danga taip pat yra sugadinta. Traysesa – įmonė, kuriai skirtas 12 milijonų eurų biudžetas šio greitkelio remonto darbams.

Darbų tvarkaraštis

Vykdymo laikotarpis, per kurį bus atstatytas TF-1 greitkelis – 14 mėnesių. TF-5 greitkeliui skirti 10 mėnesių. Kaip ir ankstesnėse fazėse, operatoriai ir remonto darbų mašinos dirbs etapais, greičiausiai naktį (tarp 10 valandos vakaro ir 6 valandos ryto). Tuo metu transporto priemonių skaičius keliuose mažiausias.

Abu remonto projektus Cabildo valdančioji taryba patvirtino kovo pradžioje, likus kelioms dienoms iki ,,pavojaus būsenos“, susijusios su pasaulinė pandemija, paskelbimo ir darbų proceso, kuris buvo pradėtas balandžio 22-ąją dieną.

Statybos subjektų federacijos prezidentas pasisakė už pietų greitkelio modernizavimą, kol turistai negrįžo į salas. ,,Turistai atvyks tik tada, jei pasiūlysime jiems sveikatos apsaugą ir kokybišką kelionės kryptį. Vienas iš esminių punktų yra saugus ir tvarus pietinis greitkelis“, – pažymėjo Oscar Izquierdo.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai