25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėTenerife Pradedami 32 mėnesius truksiantys Erjos dvigubo tunelio darbai

Tenerife Pradedami 32 mėnesius truksiantys Erjos dvigubo tunelio darbai

- Advertisement 3-

Pasak viešųjų̨ darbų, transporto ir būsto ministerijos, tai yra svarbiausia ir unikaliausia vakarinės Tenerifės salos jungtis tarp Santiago del Teide ir El Tanque miestelių.

Dvigubas Erjos tunelis bus ilgiausias Kanarų salose, jo maršrutas bus 5,1 kilometro. Tunelis kirs Teno masyvą, nepaveikdamas Teno parko, jungiančio Santiago del Teide vakaruose ir El Tanque šiaurėje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Laikinoji bendrovių sąjunga, kad darbai eitųsi greičiau, būsimo tunelio darbams paskyrė dislokuoti operatorius ir mašinas, kurie pakeis mechanines priemones.

Maždaug 70 darbuotojų, iš kurių 27 specializuojasi tunelio kasimo darbuose, dirbs trimis 24 valandų pamainomis, kad kiekvienoje tunelio žiotyje vidutiniškai pasiektų keturis metrus per dieną.

Tam bus naudojama dvylika specializuotų prietaisų, transporto priemonės, gręžiančios ir paruošiančios skyles, taip pat įprasti ekskavatoriai ir kt.

Norint pradėti kasinėti dvi dvigubo tunelio žiotis, reikėjo kasti 30 metrų po žeme, kol pasieks technikų numatytą gręžimo lygį.

Inžinieriai pasirinko šį aukštį gręžti uolingiausioje ir kiečiausioje masyvo vietoje tam, kad išvengtų galimų griūčių dėl akmens porėtumo aukštesnėse vietose.

Prie pradinių darbų buvo atlikti ir abiejų tunelių įvažiavimų vadinamieji skliautai, suformuoti iš daugybės akmenyje esančių mikropilčių, kurių funkcija yra sulaikyti žemę ant kurios bus kasama.

Dėl savo ilgio ir sudėtingumo dvigubas tunelis ties Erjos bus iškastas naudojant du alternatyvius metodus: išankstinį ir naikinimo.

Pirmajame išankstiniame bus naudojami sprogmenys ir mechaninės gręžimo mašinos, kuriais bus iškasta pusė tunelio aukščio.

Antrajame, naudojantis tik mechaninėmis priemonėmis, bus iškasta kita tunelio pusė.

Kiekvieno dvigubo tunelio vamzdžio plotis bus 13 m., kad kiekviename būtų dviguba važiuojamoji dalis ir du 1,25 m. šaligatviai, evakuacijai avarijos metu.

Šis plotis paliekamas ir tam, kad ateityje būtų galima praplėsti kelią ir važiuoti trečiąja juosta.

„Prieš metus susitikome su taryba ir paskelbėme apie savo įsipareigojimą pradėti šį darbą praėjusių metų lapkritį po keleto jį vilkinusių administracinių problemų“, – sakė regiono tarybos narys Franquis ir pabrėžė, kad „šiandien tai rodo, kad mums pavyko įvykdyti tai, ką pažadėjome, kad įgyvendiname svarbiausią šios salos kelių darbą ir tą, kurio kaina buvo didžiausia ir kuri buvo skirta praėjusiais metais mūsų šaliai. Darbą, kuris po 10 mėnesių darbo tapo realybe ir vyksta pagal grafiką.

Per pirmuosius 10 darbo mėnesių buvo išlygintas patekimo į pietinio šio dvigubo tunelio žiotis Santiago del Teide savivaldybėje reljefas. Darbų žemės plotas apėmė 300 000 kubinių metrų.

Tikimasi, kad per artimiausius mėnesius kasant tunelį bus perkelta dar 300 000 kubinių metrų žemės ir akmenų, iš kurių pusė bus pakartotinai panaudota atliekant tuos pačius darbus, o kita pusė bus naudojama La Grama ir La Bilma arba Montañas Negras karjerams atkurti.

Viešųjų darbų, transporto ir būsto ministerija prieš metus suformuotai laikinajai įmonių sąjungai „El Silbo“ ir „Syocsa-Inarsa“ skyrė šiam projektui vykdyti 240 370 796 eurus.

Pagal šį biudžetą Tenerifės salos žiedo uždarymas yra didžiausias darbas, kurį šiuo metu vykdo Kanarų salų vyriausybė, ir pats vertingiausias visoje Ispanijos valstybėje.

Tunelio atkarpos Santiago del Teide-El Tanque projekto darbų vykdymo prognozė yra 48 mėn. Bendras tunelio ilgis 11,3 km ir tai bus pagrindinė infrastruktūra, lengvinanti judėjimą ir susisiekimą tarp Tenerifės salos šiaurės ir pietų ir mažinanti eismo spūstis greitkelyje TF-5 kryptimi nuo La Orotava slėnio į Santa Cruz de Tenerife.

Ši naujoji atkarpa sujungs šiaurės (TF-5) ir pietų (TF-1) salos koridorius į šiaurės vakarus, sujungiant Santiago del Teide ir El Tanque miestelius saugesniu, greitesniu ir didesniu pajėgumu nei dabartinis TF-82.

Agne Staponkute
Autorė: Agnė Staponkutė

Apartamentų nuoma Tenerifėje

Šaltinis: elperiodicodeycodendaute

Nuotrauka: internet

Tenerife Pradedami 32 menesiu truksiantys Erjos dvigubo tunelio darbai 1
- Advertisement 4-
Agnė Staponkutė
Agnė Staponkutė
Apartamentu, automobiliu nuoma Tenerifeje bei ekskursijos

Naujausi

Nuorodos