23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėTeidės viršukalnė pasipuošė "skrybele"

Teidės viršukalnė pasipuošė „skrybele”

- Advertisement 3-

Vakar virš Teidės viršukalnės pūtę stiprūs vėjai suformavo įžymiąją debesų ,,skrybėlę” arba kitaip – lęšinį debesį. Šis gamtos reiškinys Kanarų salose stebimas po debesuotų, negausiai lietingų dienų.

Izaños atmosferos tyrimų centro duomenimis, vakariniame salų krašte vyravo stiprus vėjas, intensyvesnis La Palmos ir Tenerifės viršukalnėse, labai stiprus gūsis užfiksuotas El Teide, virš kurio puikiai matėsi gerai žinoma „maža skrybėlė” arba lęšinis debesis.

Antradienį 20 d. skelbiamas geltono lygio pavojus.

Valstybinės meteorologijos agentūros (Aemet) duomenimis, dėl ypač vėjuoto oro La Palmase, La Gomeoje, Tenerifėje ir El Hierre, bei Gran Kanarijos viršukalnėse, yra skelbiamas geltonas įspėjimo signalas rytojaus dienai, antradieniui.

Įspėjimas galios nuo 3:00 valandos ryto, išskyrus Tenerifės zoną, kur jis prasidės 14:00 valandą, ir Gran Kanarijoje, kur prasidės 9:00 valandą ryto, o baigsis 20:00 valandą.

Aemet praneša, kad vėjo gūsiai pasieks 80km/h greitį, pūs vakarų-pietvakarių vėjas, kuris popietę pasuks į šiaurės vakarus, daugiausia paliesdamas vidinius rajonus ir viršukalnes.

Laukiama, kad pietinis atmosferos frontas, susijęs su audra, esančia į vakarus nuo pusiasalio, paveiks salyną antradienį.

Labiausiai tikėtini scenarijai, su kuriais dirba „Aemet“, rodo 100% lietaus tikimybę, kuris taip pat pasieks ir rytines archipelago salas.

Šaltinis AEMET

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai