25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėTeide Nacionalinio parko teritorijoje esantys restoranai "šaukiasi pagalbos"

Teide Nacionalinio parko teritorijoje esantys restoranai „šaukiasi pagalbos”

- Advertisement 3-

reitai praeis metai nuo restorano El Portillo uždarymo dienos. Likę du, vis dar veikiantys restoranai dėl turistų trūkumo vos suduria galą su galu. Šis verslas laikosi tokiomis sąlygomis, kur vanduo yra gabenamas vandenvežiais, o elektros energija gaunama generatorių pagalba. Restoranai dirba minimaliomis sąnaudomis, išlaiko darbo vietas ir apmoka fiksuotus mokesčius.

Išlaikyti kavinės, restorano ar baro verslą dabar yra tikras iššūkis. Tai nuolatinis kliūčių ruožas sudarytas iš Covid-19 užsikrėtimų dažnio ir nuo to kintančių apribojimo taisyklių, kurios žlugdo restorano, įsikūrusio Teidės nacionalinio parko centre, veiklą. Šioje vietovėje, įsikūrusi maitinimo įstaiga yra visiškai priklausoma nuo turistų, yra toli nuo Tenerifės vietinių gyventojų, čia ypač ekstremalios oro salygos bei nėra elektros ir vandentekio. Turistai šioje teritorijoje yra ekonominis variklis tam nedideliam įmonių skaičiui, kurios išdrįsta dirbti 2 000 metrų aukštyje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Gruodžio mėnesį dėl Covid-19 pandemijos buvo įvesti saugumo apribojimai. Ekstremaliose darbo sąlygose liko du restoranai – ,,Bamby” ir „Papilló”. Šiose vietovese nesilanko nei turistai, nei vietiniai gyventojai. Ypač atšiaurios oro sąlygos – sniegas ir pūgos išbaido net lojaliausius klientus.

Kavinėje „El Portill” ir dviejuose minėtuose restoranuose dirba beveik 60 žmonių, iš kurių maždaug 40 dabar priklauso ERTE, kuris paskutiniuoju įsakymu buvo pratęstas iki gegužės mėnesio. Šiuo sunkiu periodu yra labai sunku išlaikyti išmokas savo darbuotojams ir garantuoti socialinį saugumą.

Restorano savininkė Rosi teigia, kad El Portillo restoranas sustabdė savo veiklą dar praeitų metų kovo 14-ąją. Tuo tarpu ,,Bamby” vis dar dirba, tačiau nepaprastai sudėtingomis sąlygomis. ,,Situacija yra labai įtempta ir visiškai negerėja”, – konstatuoja savininkė. ,,Vietiniai gyventojai nėra pratę sustoti čia papietauti. Dienų dienas čia niekas neužsuka. Kartais motociklininkai stabteli pavalgyti, už tai mes jiems esame be galo dėkingi”.

Iš viso abiejuose jos restoranuose dirbo per 30 darbuotojų. Dabar jų yra vos 4. ,,Tai viskas, ką galiu sau leisti. Tai baisiausias laikotarpis per daugiau kaip 14 metų trunkančią šeimyninio verslo istoriją”.

Ekstremali situacija, susijusi su Covid-19 pandemija gruodžio mėnesį užvėrė visas maitinimo įstaigų duris. Atšiaurios oro sąlygos regione neleidžia priimti klientus lauko terasose, tad vidinių restoranų zonų uždarymas jiems tapo tikra katastrofa.

,,Galiu drąsiai teigti, kad šie restoranai 100% priklauso nuo turistų”, – ir apgailestauja, kad nedidelis sektoriaus atsigavimas neatsispindėjo Teide Nacionalinio parko teritorijos situacijoje. ,,Neįsivaizduoju, kiek mes dar pratempsime. Reikalai yra labai labai prasti”, – teigia restoranų savininkė.

,,Mūsų darbo laikas prasideda 9 valandą ryto. Bet kokiu atveju dirbame ir mūsų durys visada atviros. Net jeigu tai viso labo 50€. Mums reikalingi šie pinigai. Privalau mokėti algas ir socialinius mokesčius”.

Norint išsilaikyti, reikia pritraukti vienetinius gyventojus. Tai savotiškas SOS signalas kuriuo atkreipiamas dėmesys į šią kėblią situaciją. Vieni pietūs restorane Las Cañadas galėtų išlaikyti 60 darbo vietų. Šiuo metu kainos sumažintos iki minimumo. Restorane „Bamby” yra siūlomas tipiškas Kanarų salų meniu – vos už 12€ galėsite paskanauti vištienos salmorejo su Kanarų salų bulvėmis, desertu, duona bei vandeniu ar vynu.

Agustín jau šeštus metus vadovauja „Papillón”, kurio padėtis ne ką geresnė, nei kaimyninio restorano. ,,15 darbuotojų priklauso ERTE, dar 11 vis dar išlaiko darbo vietas. 80% šios įmonės darbuotojų yra jaunuoliai, kilę iš La Orotavos regiono”.

Į nacionalinio parko teritoriją atvykę vietiniai gyventojai dažniausiai su savimi atsiveža sumuštinių ar lengvų užkandžių, bei kavos ar kakavos. Šiuo metu kainos čia yra ypač žemos, kavos puodelis siekia vos 1.5 euro. Restoranų savininkai mielai prašo palaikyti jų verslą bei padėti išgyventi šiuo sudėtingu laikus iki turizmo sugrįžimo.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos