26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosTarp Tenerifės ir Gran Kanarijos užfiksuota daugiau nei 30 žemės drebėjimų

Tarp Tenerifės ir Gran Kanarijos užfiksuota daugiau nei 30 žemės drebėjimų

- Advertisement 3-


Kanarų salų seisminis tinklas, kurį valdo Kanarų salų ugnikalnių institutas (INVOLCAN), pranešė, kad vakar (penktadienį) tarp Tenerifės ir Gran Kanarijos salų, Enmedio ugnikalnio rajone, kur pirmadienį buvo užfiksuota daugiau žemės drebėjimų, užfiksavo seisminę virtinę.Ji prasidėjo 12.30 val., kai rajone buvo užfiksuota daugiau kaip 30 žemės drebėjimų, kurių dauguma buvo silpni, o didžiausias – 2,6 balo pagal Richterio skalę.

Jie taip pat buvo užfiksuoti skirtinguose gyliuose: sekliausi – vos vieno kilometro gylyje, o giliausi – 46 kilometrų gylyje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pirmadienį vadinamojo Enmedio ugnikalnio juostoje užfiksuoti du žemės drebėjimai buvo 3,4 balo stiprumo, o jų gylis siekė nuo 5 iki 9 kilometrų.


Tarp Tenerifes ir Gran Kanarijos uzfiksuota daugiau nei 30 zemes drebejimu

TEKSTONINIS AKTYVUMAS:

INVOLCAN seismologijos ekspertai paaiškino, kad tokio tipo seisminis rojus yra įprastas šioje vietovėje ir jį paprastai sukelia tektoninis aktyvumas.

Jie teigė: „Žemės drebėjimai buvo labai stiprūs, o jų stiprumas siekė 3,4 balo: „Kanarų salose, be vulkaninės veiklos, taip pat yra vidutinio aktyvumo tektoninės kilmės seisminis aktyvumas. Vienas iš aktyviausių seisminių lūžių yra tarp Tenerifės ir Gran Kanarijos salų. Šiame lūžyje kartais gali įvykti 5 balų arba stipresni žemės drebėjimai, kaip antai 1989 m. gegužės 9

d. įvykęs žemės drebėjimas, kuris buvo plačiai juntamas abiejose salose.”thundefined

- Advertisement 4-

Naujausi