32.6 C
Tenerife
Penktadienis, 2 birželio, 2023
Reklama
PradžiaĮvykiaiŠiandien sukanka dveji metai, kai Tenerifės viešbutyje "Costa Adeje Palace" buvo paskelbtas...

Šiandien sukanka dveji metai, kai Tenerifės viešbutyje „Costa Adeje Palace” buvo paskelbtas karantinas

- Advertisement 3-

Šiandien sukanka dveji metai nuo tada, kai pasaulis atkreipė dėmesį į Tenerifės pietuose esantį viešbutį „H-10 Costa Adeje Palace” po to, kai vienas italų svečias tapo pirmuoju žmogumi Tenerifėje, užsikrėtusiu Covid-19. Tai buvo tik antrasis atvejis Ispanijoje po to, kai prieš tris savaites La Gomeroje buvo nustatytas teigiamas vokiečių turisto mėginys.

Viešbutyje iš karto buvo uždarytas 900 svečių ir darbuotojų karantinas – tai buvo pirmas kartas, kai visas viešbutis buvo izoliuotas sveikatos sumetimais, dar prieš Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbiant epidemiją pandemija.

Per naktį pasaulio spauda įsikūrė prie viešbučio, apsaugota policijos blokada, nukreipdama savo kameras į lauko ligoninės palapines priešais registratūrą ir į visus balkonus, kuriuose buvo matyti judėjimas.

Per dvi savaites, kol viešbutis buvo izoliuotas, Kovidu užsikrėtė tik septyni žmonės (šeši italai ir vienas britas), o tai parodė, kad 13 gydytojų, 42 slaugytojų ir 10 logistikos valdymo technikų izoliacijos laikotarpiu taikyta strategija, kuria siekta sustabdyti viruso plitimą, buvo sėkminga.

Viešbučio darbuotojai pasakoja apie tai, kaip jie susitelkė, kad išgyventų dvi savaites, stengdamiesi suteikti kuo išsamesnes paslaugas ir toliau maitinti beveik 900 žmonių tarpusavyje aplinkoje, prie kurios jie nebuvo pripratę, ir tuo metu, kai viruso plitimo būdai buvo beveik nežinomi.

Darbuotojai savo profesionalumu pelnė klientų simpatijas. Be padrąsinimų, kuriuos jie perdavinėjo koridoriuose, valgomuosiuose, soduose ir baseinuose, jie taip pat sulaukė padėkos raštų ir net vaikų piešinių, kurie atsirado pakabinti ant sienų.

Tuo metu vyriausiuoju padavėju dirbęs Nievesas Lopezas (Nieves López) sako, kad jam neišdildomai įsiminė paskutinė diena. „Vidurnaktį, kai baigėsi karantinas, daug klientų atėjo į barą, nusiėmė kaukes ir visi vienu metu jas išmetė į orą. Tada jie išėjo į lauką, plodami sveikatos apsaugos darbuotojams ir budėjusiems nacionalinės policijos pareigūnams. Tai buvo gražus vaizdas.”

Tuo metu viešbutis „H-10 Costa Adeje Palace” tapo didele nacionaline laboratorija, kurioje buvo gydomi pirmieji Covid-19 infekcijos atvejai, ir buvo gauta vertingos informacijos bei duomenų apie viruso veikimą, kurie buvo naudojami visame pasaulyje siekiant apsaugoti žmones.

Praėjus dvejiems metams viešbutis vėl dirba įprastu režimu, o dėl to dviejų savaičių laikotarpio iš tiesų padaugėjo užsakymų, kas yra nuostabu, turint omenyje, kad tuo metu daugelis manė, jog tai gali sunaikinti Tenerifę kaip turistinį kurortą ir ypač viešbutį.

Tik tada, kai „Covid” ėmė sklisti po pasaulį, buvo suvoktas visos situacijos rimtumas, ir kas galėjo žinoti, kas bus toliau.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai