23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėŠiandien įsigalioja naujas įstatymas, draudžiantis rūkyti paplūdimiuose

Šiandien įsigalioja naujas įstatymas, draudžiantis rūkyti paplūdimiuose

- Advertisement 3-


Šiandien Santa Krus de Tenerifėje įsigalioja naujasis potvarkis dėl valymo ir atliekų, kuris pakeičia 80-aisiais priimtą potvarkį. Daugelio punktų atnaujinimas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios buvo priimtas naujasis potvarkis, be kita ko, draudžiantis rūkyti paplūdimiuose ir spjaudytis ar šlapintis gatvėje, už tai skiriant dideles baudas.

Naujosios taisyklės leidžia tarybai nustatyti rūkymo vietas už paplūdimių ir uolėtų vietovių ribų, tačiau šiuo metu šios vietos dar nesukurtos, todėl nuo šiandien rūkyti draudžiama visuose paplūdimiuose.

Šį punktą reglamentuoja 43 straipsnis, kuriame išsamiai nurodyta, kad „savivaldybės paplūdimių ir maudyklų teritorijų naudotojams draudžiama bet kokias atliekas dėti tiesiai ant smėlio ar uolų, privalant naudotis tam tikslui įrengtomis šiukšliadėžėmis pagal susidariusių atliekų frakciją arba vežti jas į viešojoje erdvėje įrengtą konteinerį ar alternatyvią atliekų dėjimo sistemą”.

Antrame punkte išsamiai nurodoma, kad „siekiant išvengti cigarečių nuorūkų patekimo į smėlį ir galimo vėlesnio pakrantės užteršimo, savivaldybės paplūdimiuose ir maudyklose draudžiama rūkyti, išskyrus specialiai miesto tarybos patvirtintas vietas”.

Trečiajame punkte nurodoma, kad „paplūdimių barų, kioskų, restoranų ir panašių vietų, esančių šalia paplūdimių arba jų viduje, savininkai privalo vengti išbarstytų šiukšlių gamybos, turėdami tam reikalingus konteinerius ar elementus ir būdami atsakingi už jų surinkimą ir valymą savo veiklos metu ir jai pasibaigus. Taip pat vykdant šią veiklą draudžiama naudoti vienkartinius plastikinius gaminius.”

Nurodymas ne tik atnaujintas įtraukiant naujus draudimus, bet ir sugriežtintos sankcijos už dalykus, kurie jau buvo draudžiami, pavyzdžiui, šlapinimąsi gatvėje, už kurį dabar gali būti skiriama iki 750 eurų bauda, nes tai laikoma nedideliu pažeidimu.

Tačiau popieriaus, sėklų lukštų mėtymas, spjaudymas į gatvę, vandens pylimas pro langus ar balkonus taip pat laikomas smulkiu pažeidimu, už kurį taip pat gresia baudos iki 750 eurų.

Viena padidinta bauda yra už šiukšlių palikimą gatvėje ar šalia šiukšliadėžių, jų į jas neįmetus, už kurį dabar gresia mažiausiai 2000 eurų bauda.

Vis dar draudžiama šerti benamius gyvūnus viešuosiuose keliuose, mėtyti bet kokias skrajutes, lankstinukus ar panašią reklaminę medžiagą ant viešųjų kelių arba išmesti negyvus gyvūnus į šiukšliadėžes.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai