24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasŠį sekmadienį miegosime vieną valandą ilgiau. Ispanijoje Įvedamas žiemos laikas.

Šį sekmadienį miegosime vieną valandą ilgiau. Ispanijoje Įvedamas žiemos laikas.

- Advertisement 3-

Spalio 25 d., ankstų sekmadienio rytą, vasaros laiką keis žiemos laikas. 3:00 valandą ryto laikrodžiai turės būti pasukti atgal viena valanda iki 2:00 valandos ryto.  (Kanarų salose 2:00 val. bus 1:00).

Tokiu būdu nuo šio sekmadienio mūsų šalis atkurs oficialų Ispanijoje laikomą laiką, kuris yra ne daugiau kaip viena valanda daugiau nei laikas, žymintis Grinvičo dienovidinį.

Ar suksime laikrodį paskutinį kartą?

Pagal laiko keitimo bendrijos direktyvą, šis laiko keitimas iš vasaros į žiemą bus atliekamas sekmadienį visoje Europoje. Laiko keitimas šiuo metu yra privalomas, nors kitais 2021 m., tai gali pasikeisti. Europos Komisija ketina panaikinti šį prieštaringai vertinamą laiko pakeitimą, pasiūlytą 2018 m.

Ispanijoje vyriausybė sukūrė „išminčių“ komisiją, kuri įvertintų, kurį laiką turėtume pasilikti: žiemos ar vasaros. 2019 m. kovo mėn. komitetas pateikė pranešimą, kuriame nebuvo pateikta „galutinė rezoliucija“.

Nacionalinė Ispanijos laiko racionalizavimo komisija pasisako už tai, jog Ispanijoje visada galiotų žiemos laikas. Tuomet anksčiau temsta “laikas palankus produktyvumui ir zezultatyvumui“. Su šiuo argumentu nesutinka vienos svarbiausių mūsų šalyje turizmo sektoriaus įmonės, manančios, kad toks laiko pasikeitimas labai pakenktų turizmo sektoriui.

Laiko keitimo istorija

Laiko keitimas vyksta ir kitose 70 pasaulio valstybėse. Jis taikomas visoje Europoje, Pietų Amerikoje, kai kuriose JAV, Kanados ir Afrikos vietovėse. Japonija yra vienintelė pramoninė šalis, kuri nesilaiko šių taisyklių. 

Pirmą kartą laikas pavasarį ir rudenį, konkrečiai paskutinį kovo bei spalio sekmadienį, buvo pradėtas sukinėti dar 1974 m., kai po pirmosios naftos krizės buvo norima kuo ilgiau išnaudoti dienos šviesą.

Dabartinį laiką Kanarų salose galite pamatyti čia Kanarų salų laikas

Autorė: Agnė Staponkutė

Apartamentų nuoma Tenerifėje

Šaltinis: internet

Nuotrauka: internet

- Advertisement 4-
Agnė Staponkutė
Agnė Staponkutė
Apartamentu, automobiliu nuoma Tenerifeje bei ekskursijos
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai