24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaFuerteventuraSEPE perspėja apie Kanarų salų teritorijoje vėluosiančias išmokas

SEPE perspėja apie Kanarų salų teritorijoje vėluosiančias išmokas

- Advertisement 3-

Valstybinės užimtumo tarnybos (SEPE) kompiuterinė sistemos atkūrimo procesas tęsiamas. Šiuo metu Kanarų salose jos veikla pasiekiama 80%. Kai kuriuose Ispanijos regionuose, po įsilaužimo, įvykdyto praeitą savaitę, programa veikia tik 30% pajėgumu. Kibernetinės atakos metu, duomenys buvo užšifruoti, juos tenka atkurti po vieną. Tai turi įtakos nevienodam duomenų atstatymui skirtingose Ispanijos teritorijose.

Nepaisant atsigavimo Kanarų salose, SEPE pareigūnai perspėja, kad bus „labai sunku“ laiku išmokėti visas išmokas ir subsidijas, ypač už naujas paraiškas. Kilus problemoms, sprendimas gali būti dvigubas mokėjimas per pastarąjį mėnesį, tačiau tai galima padaryti tik tiems žmonėms, kurie jau yra sistemoje, o ne tiems, kurie dar niekada nesinaudojo šia SEPE sistemos paslauga.

Kalbant apie asmenis, kurie jau buvo ERTE, vėlavimai nenumatomi, nes jiems taikoma diferencijuota sistema.

USO atstovė Yaiza Santana teigia, kad pareigūnai deda visas pastangas, kad būtų apdorotas maksimalus bylų skaičius, tačiau pažymi, kad kibernetinė ataka apsunkino sistemos veiklą ir jos atstatymas kurį laiką užtruks.

„Stengsimės, kad kuo daugiau žmonių gautų mokėjimus, tačiau artimiausiu metu visų aprėpti nepavyks“, – teigia Y. Santana, kuri kritikuoja, kad likus dvylikai dienų iki balandžio mėnesio pradžios darbuotojams nebuvo suteikta jokia pagalba ir nebuvo imtasi jokių išskirtinių priemonių, kad būtų bandoma atblokuoti sukauptas bylas.

„SEPE generalinis direktorius pasisako už atakos likvidavimo darbus, tačiau mes negavome jokių nurodymų ir, net dirbant viršvalandžius, be papildomų priemonių neįmanoma pašalinti visas iškilusias problemas laiku“, – teigia Y. Santana.

Apskaičiuota, kad per 5 paslaugų neteikimo dienas, SEPE „pakibo“ virš 25 000 paraiškų. Tvarkymo darbai dar nėra baigti, o naujos paraiškos plūsta kasdien.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai