26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaVideoSenokas bet informatyvus video apie Tenerifę lietuvių kalba

Senokas bet informatyvus video apie Tenerifę lietuvių kalba

- Advertisement 3-

Tenerifė (isp. Tenerife) – Ispanijos vulkaninė sala, didžiausia iš septynių Kanarų salų Atlanto vandenyne, prie Afrikos krantų.[1] Salos plotas – 2034 km². Gyventojų – 933 000. Svarbiausias miestas ir salos sostinė – Santa Krus de Tenerifė.

Tenerifė įsikūrusi salyno centre, tarp Gran Kanarijos ir La Gomeros. Salą juosia kalnų virtinės. Salos centre stūkso 20 km skersmens, 3718 m aukščio, trečias pagal dydį pasaulyje Teidės vulkanas. Šis aukščiausias Ispanijos taškas yra natūrali kliūtis audringiems, drėgniems orams, atkeliaujantiems iš Vakarų Europos. Centrinis kalnų masyvas skiria salą į pietinę ir šiaurinę dalis, skirtingas savo gamtovaizdžiu ir klimatinėmis sąlygomis.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Salos puošmena – Tenerifės nacionalinė gėlė, vadinama „Rojaus paukštės žiedu“ (Tajinaste Rojo).

Kasmet salą aplanko apie šeši milijonai turistų, o tai yra daugiau nei pusė visų atvykstančių į Kanarų salas.

Miestelis La Laguna yra Tenerifės ir visų salų kultūrinis centras. Tai pirmasis ispanų įkurtas miestas Kanarų salose. La Lagunoje išlikusi pati gražiausia ir seniausia architektūra visoje saloje.

Puerto de la Krusas – tai ne tik turizmo industrija, bet ir vietos gyventojų išsaugota tradicinio salos miestelio dvasia.

La Orotava – to paties pavadinimo slėnyje įsikūręs miestelis, salos žemdirbystės centras. Savitą miestelio architektūrinį stilių perėmė daugelis ispaniškai kalbančių teritorijų Lotynų Amerikoje.

Santa Kruz de Tenerifė – salos sostinė, kultūrinis ir administracinis centras. Mieste kasmet vyksta tradicinis Tenerifės karnavalas, kuris mažai kuo nusileidžia Rio de Žaneiro (Brazilija) ar Venecijos (Italija) karnavalams.

- Advertisement 4-

Naujausi