33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaIspanijaSANCHEZ: Tikimės „greitai“ nutraukti kaukių dėvėjimą patalpose

SANCHEZ: Tikimės „greitai“ nutraukti kaukių dėvėjimą patalpose

- Advertisement 3-

Panaikinus privalomą Covid sertifikato naudojimą ir atkūrus 100 proc. pajėgumą sporto renginiuose, pagrindiniai nacionaliniai apribojimai, kurie vis dar galioja Covid atžvilgiu, yra įpareigojimas dėvėti kaukes patalpose, socialinė atskirtis ir užsikrėtusiųjų karantinas. Palaipsniui mažėjant pandemijos rodikliams, nors ir lėtai, kalbant apie mirčių skaičių ir spaudimą ligoninėms, kilo diskusijų, kada šias priemones sušvelninti, tačiau Ispanijos vyriausybė nori išlikti apdairi.

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas vakar (pirmadienį) patvirtino, kad Vyriausybės darbotvarkėje yra numatyta baigti dėvėti kaukes uždarose patalpose, tačiau termino, kada tai įvyks, kol kas neįvardijo, tik pasakė: „Tikimės, kad tai įvyks anksčiau ar vėliau”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Sanchezas tai pasakė kartu su Ispanijoje viešinčia Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen, ir tai turėjo tam tikro aštrumo, nes Danija buvo pirmoji šalis, paskelbusi „naują normą” ir panaikinusi visus apribojimus, įskaitant kaukes uždarose patalpose, kaip sakoma, dėl to, kad jie labai dažnai pasiskiepija nuo Covid, nors šiuo metu jie susiduria su infekcijų protrūkiu, kuris vėl verčia juos būti atsargiais.

Ispanijoje aukštas tiek pirminio skiepijimo, tiek stiprinamųjų dozių lygis, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija leido suprasti, kad kol kas neketina priimti panašių sprendimų kaip kitose šalyse.

„Tai bus padaryta, kai tai pasakys mokslas ir sveikatos specialistai”, – sakė Sančesas, kuris priminė, kad tai bus bendras visų Tarpteritorinės tarybos dalyvių sprendimas, kada tai baigsis, ir kad „vyriausybė palaikys šį sprendimą, nes jame dalyvauja atstovai iš visų šalies kampelių”.

Pandemijos situacija Ispanijoje kasdien gerėja ir dabar leidžia grįžti prie kai kurių prieš pandemiją buvusių scenarijų. Vakar Katalonija žengė didelį žingsnį šia linkme paskelbdama, kad nuo rytojaus, trečiadienio, mokyklose nebebus bendrojo karantino ir izoliuoti reikės tik tuos, kurių testai bus teigiami, o ne artimus kontaktinius asmenis.

Šį sprendimą regioninė vyriausybė priėmė nepritarus Sveikatos apsaugos ministerijai, kuri paprašė regioninės valdžios institucijų nenustatyti atskirų priemonių, prieštaraujančių Tarpteritorinės tarybos daugumos nuomonei.

„Pandemija parodė, kad kai esame kartu, nueiname toliau, greičiau. Toks susitarimas turėtų būti skirtas visiems”, – sakė sveikatos apsaugos ministrė Karolina Darias. Paskutiniame posėdyje regioninės sveikatos priežiūros institucijos atidėjo diskusijas dėl karantino mokyklose nutraukimo ir apskritai karantino visiems gyventojams sumažinimo.

Tuo tarpu sergamumas virusu Ispanijoje savaitgalį toliau mažėjo ir per 14 dienų siekė 786,05 atvejo 100 000 gyventojų, palyginti su 919,48 atvejo penktadienį. Vakar Ispanijoje buvo užregistruoti 48 778 nauji užsikrėtimo atvejai, t. y. 20 000 mažiau nei praėjusį pirmadienį, o ligoninių spaudimas Covid pacientams taip pat toliau mažėjo ir siekė 7,56 % (penktadienį – 7,84 %) palatose ir 13,20 % (penktadienį – 13,79 %) intensyviosios terapijos skyriuose.

- Advertisement 4-

Naujausi