30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų Salos"Ryanair" stiuardesės paskelbė šešių dienų streiką, kuris turės įtakos skrydžiams į visą...

„Ryanair“ stiuardesės paskelbė šešių dienų streiką, kuris turės įtakos skrydžiams į visą Ispaniją

- Advertisement 3-


„Ryanair“ keleivių salonų įgulos nariai Ispanijoje pranešė, kad vasaros sezono pradžioje šešias dienas streikuos. USO ir Sitcpla profesinės sąjungos šiadien (pirmadienį) paskelbė, kad streiko datos yra birželio 24, 25, 26 ir 30 d., taip pat liepos 1 ir 2.

Darbuotojai teigia, kad „Ryanair privertė surengti šį streiką“, nes jiems nepavyko pasirašyti pirmosios kolektyvinės sutarties su oro bendrove, o tai reiškia, kad jie yra priversti „laikytis pagrindinių darbo teisių ir teismo nuosprendžių“, – šį rytą spaudos konferencijoje Madride paskelbė profesinės sąjungos.

Maždaug 1 200 įgulos narių (vadinamų TCP), šiuo metu dirbančių „Ryanair“, pastaruosius aštuonis mėnesius derėjosi su bendrove dėl pirmosios kolektyvinės sutarties, tačiau, jų teigimu, oro bendrovė, nepavykus susitarti, „paliko derybų stalą“.

„Ryanair“ profesinės sąjungos USO generalinė sekretorė Lidia Arasanz teigė, kad „oro bendrovės įgulos nariai ir toliau lieka trečiosios šalies darbuotojais, nes jų teisių ir toliau nepaisoma“.

Šių darbuotojų atstovai tikina, kad „Ryanair“ neturi jokios kolektyvinės sutarties nė vienoje iš šalių, kuriose vykdo veiklą. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Belgijoje, Italijoje ar Portugalijoje, ji yra sudariusi specialius susitarimus, tačiau, jų teigimu, „jie taip pat neatitinka taisyklių“.

„Ryanair“ visur turi problemų su visomis darbuotojų grupėmis, nes nesilaiko visko, su kuo sutinka ir ką pasirašo“, – sakė Arasanzas, turėdamas omenyje oro linijų pilotų, kurie iš esmės neprisijungs prie streiko, sąlygas.

Neatmetama galimybė, kad vėliau vasarą bus surengta daugiau streikų:

„Ryanair“ pasirašė susitarimą su „nesaugiomis sąlygomis“ dėl TCP su CCOO, daugumos profesine sąjunga tarp daugelio grupių, bet ne tarp „Ryanair“ skrydžių personalo ar bet kurios oro linijų bendrovės, teigia kitos profesinės sąjungos. Į šį susitarimą įtraukti tokie punktai kaip atlyginimo padidinimas 1000 eurų 2022 m. ir dar 800 eurų 2023 m., tačiau, USO teigimu, tai jau įtraukta į Nacionaliniame aukščiausiajame teisme laimėtą nuosprendį, kuriuo panaikinamas „neteisėtai“ pandemijos pradžioje taikytas atlyginimų mažinimas.

Streikai vyks dešimtyje bendrovės bazių Ispanijoje (Madride, Malagoje, Barselonoje, Alikantėje, Sevilijoje, Palmoje de Maljorkoje, Valensijoje, Žironoje, Santjago de Komposteloje ir Ibizoje) ir nurodytomis dienomis truks visą parą.

Kol kas nežinoma, kokiomis minimaliomis sąlygomis jie bus priversti dirbti, ir jie neatmeta galimybės, kad šią vasarą teks skelbti daugiau streikų, jei problema tęsis tiek Ispanijoje, tiek kitose Europos šalyse.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai