24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaIspanijaRugpjūčio mėn. infliacija Ispanijoje šiek tiek sumažėjo, tačiau mažiau nei tikėtasi

Rugpjūčio mėn. infliacija Ispanijoje šiek tiek sumažėjo, tačiau mažiau nei tikėtasi

- Advertisement 3-Kaip ir prognozuota, atrodo, kad sparčiai auganti infliacija pasiekė aukščiausią tašką, o rugpjūčio mėn. vartotojų kainų indeksas šiek tiek palengvino vartotojų padėtį. Vakar (antradienį) INE (Nacionalinio statistikos instituto) paskelbti duomenys rodo, kad praėjusį mėnesį infliacija buvo 10,5 %


Tai trimis dešimtosiomis procentinio punkto mažiau nei liepą, kai ji buvo didžiausia nuo 1984 m. rugsėjo mėn. ir siekė 10,8 %, ir reiškia, kad infliacija per metus didėjo tris mėnesius iš eilės. Tačiau jis buvo viena dešimtąja procentinio punkto didesnis, nei INE prognozavo prieš kelias savaites, ir vis dar yra dviženklis.


Rugpjūtis taip pat buvo trečias mėnuo iš eilės, kai infliacija buvo dviženklė, o bazinė infliacija (į kurią neįtraukiami neperdirbti maisto produktai ir energetiniai produktai) praėjusį mėnesį padidėjo trimis dešimtosiomis procentinio punkto ir sudarė 6,4 %, t. y. buvo didžiausia nuo 1993 m. sausio mėn.

Pagrindiniai maisto produktai:

Apskritai atrodo, kad pastarosiomis savaitėmis sumažėjusios degalų kainos lėmė tai, kad metinis vartotojų kainų indekso (VKI) rodiklis sumažėjo, tačiau tuo tarpu elektros energija ir maisto produktai, ypač tokie pagrindiniai produktai kaip mėsa, duona, grūdai, pienas, sūris ir kiaušiniai, vis dar brangsta.


Palyginti su praėjusių metų rugpjūčio mėn. kainomis, degalai pabrango beveik 25 % (nors praėjusį mėnesį atpigo 7 %), o energetikos produktai – 37,4 %


Taigi didžiausią nerimą kelia padėtis maisto produktų srityje: per praėjusius metus tokių produktų, kaip pienas, kaina padidėjo beveik 26 %, o augalinis aliejus – 24 %. Grūdai pabrango 21 %, duona ir jautiena – daugiau kaip 15 %, kiaušiniai – 22,4 %, o bulvės, ankštinės kultūros ir šviežios daržovės taip pat 15 % brangesnės nei prieš metus.


Antra, jei pažvelgsime, kiek šie produktai pabrango per pastarąjį mėnesį, šie skaičiai taip pat ragina susilaikyti perkant. Nuo liepos iki rugpjūčio mėn. pienas pabrango 2,5 %, o grūdai – 1,4 %.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai