25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaSveikataPSO dar kartą rekomenduoja dėvėti kaukes patalpose ir viešajame transporte.

PSO dar kartą rekomenduoja dėvėti kaukes patalpose ir viešajame transporte.

- Advertisement 3-


Atsižvelgdamas į koronavirusinių infekcijų bangą ne tik Kinijoje, bet ir į tai, kad jų apskritai daugėja, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono direktorius Hansas Henri P. Kluge rekomendavo visiems Europos gyventojams dėvėti kaukes viešose vietose ir viešajame transporte.

Kluge vakar (trečiadienį) sakė, kad Kinijoje cirkuliuojantys SARS-CoV-2 viruso variantai yra tie patys, kurie jau buvo pastebėti Europoje ir kitur. „Pritariame dabartinei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro nuomonei, kad šiuo metu Kinijoje vykstanti banga neturėtų reikšmingai paveikti COVID-19 epidemiologinės situacijos PSO Europos regione”, – detalizavo jis.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Taigi jis taip pat pabrėžė, kad nors Kinija pasidalijo informacija apie viruso sekos nustatymą, reikia „išsamios ir periodinės” informacijos, ypač apie epidemiologiją ir vietinius variantus, kad būtų galima geriau nustatyti situacijos raidą.

Dėl šios priežasties Kluge sakė, kad „nėra neprotinga šalims imtis atsargumo priemonių savo gyventojams apsaugoti, laukiant išsamesnės informacijos apie padėtį Kinijoje”, ir paprašė, kad priimtos iniciatyvos būtų „proporcingos ir nediskriminuojančios”..5 virusas, kuris jau „sparčiai” plinta Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiuo požiūriu Kluge pranešė, kad Europoje vis dar yra nedaug atvejų, nors šiuo metu dirbama siekiant įvertinti galimą jų poveikį.

„Po trejų ilgų pandemijos metų, kai daugelis šalių susiduria su perkrautomis sveikatos priežiūros sistemomis, pagrindinių vaistų trūkumu ir išsekusiais sveikatos priežiūros darbuotojais, negalime sau leisti dar didesnio spaudimo mūsų sveikatos priežiūros sistemoms”, – pabrėžė Europos PSO vadovas.

Atsižvelgdamas į tai, jis paragino Europos ir Vidurio Azijos šalis padvigubinti pastangas įgyvendinant patikrintas veiksmingas strategijas ir neužsisklęsti savyje. „Tai reiškia, kad reikia skubiai reinvestuoti ir vėl pradėti vykdyti sustiprintą virusologinę ir genominę priežiūrą, įskaitant nuotekų priežiūrą, kiek tai įmanoma. Tai reiškia, kad reikia investuoti į sveikatos priežiūros darbuotojus ir užtikrinti jų saugumą, nes jų padėtis daug kur gali pakenkti veiksmingam sveikatos priežiūros paslaugų teikimui”, – pridūrė jis.

Galiausiai Kluge patarė didinti vakcinų priimtinumą tarp gyventojų, skirti papildomas vakcinų dozes prioritetinėms grupėms, vėdinti viešąsias ir perpildytas patalpas, pavyzdžiui, mokyklas, barus ir restoranus, biurus po atviru dangumi ir viešąjį transportą, taip pat anksti ir tinkamai gydyti pacientus, kuriems gresia sunkus susirgimas. „Šios priemonės taip pat gali sumažinti kitų kvėpavimo takų infekcijų, ypač gripo, su kuriuo šiuo metu kovoja mūsų sveikatos priežiūros tarnybos, poveikį. Mokslas, priežiūra, atsakomybė – visa tai turi būti vis labiau sutelkta, dabar, kai įžengiame į ketvirtus pandemijos metus, kad visiems užtikrintume ateitį”, – užbaigė jis.

Atvejai KANARŲ SALOSE:

Dviejose salose (Gran Kanarijoje ir La Gomeroje) padidintas antrasis sveikatos pavojaus lygis, o tai nereiškia, kad taikomi apribojimai, siekiant suvaldyti KOVID, bet tik atspindi ligoninių spaudimą. 2 lygis rodo vidutinę riziką, atsižvelgiant į jos priežiūros rodiklių raidą.

Praėjusį ketvirtadienį Kanarų salų vyriausybės Sveikatos apsaugos ministerijos pateikti naujausi duomenys parodė, kad visose salose įprastinių ligoninių lovų, kurias užima COVID-19 pacientai, dienos vidurkis yra 2,43 proc. Todėl įprastinių lovų užimtumo procentinis rizikos lygis yra žemas arba kontroliuojamas, išskyrus La Gomeros salą, kurioje jis pakilo iki aukšto rizikos lygio.

Visose salose užimtų intensyviosios terapijos skyrių lovų skaičius išlieka kontroliuojamas, jų užimtumas siekia 3,2 %, o vidutinis savaitės užimtumas – 16 lovų.

Visose Kanarų salose vyresnių nei 60 metų žmonių septynių dienų bendrasis sergamumo rodiklis yra 180,1 atvejo 100 000 gyventojų. Visose salose išlieka žemas rizikos lygis arba kontroliuojama cirkuliacija.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO