33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėProtestuotojai įsikūrė stovyklą Puertito de Adeje, kad sustabdytų "Cuna del Alma" statybą

Protestuotojai įsikūrė stovyklą Puertito de Adeje, kad sustabdytų „Cuna del Alma” statybą

- Advertisement 3-


Savaitgalį protestuotojai stovyklavo žemėje, kurioje planuojama statyti „Cuna del Alma” kurortą, netoli Puertito de Adeje, Tenerifės pietuose, reikalaudami sustabdyti projektą.

Jie kritikuoja vietos viešojo administravimo institucijų – Adeje miesto rotušės, Tenerifės Kabildos ir Kanarų salų vyriausybės – „sąmokslą” su projekto vykdytojais, nes nuo pat proceso pradžios buvo užfiksuota daugybė „teisės aktų pažeidimų”, turinčių įtakos vietovės gamtos ir kultūros paveldui.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau dėl to praėjusių metų gegužę prasidėję darbai nebuvo sustabdyti, nepaisant to, kad yra dvi nepalankios Cabildo ataskaitos, datuotos 2014 m. lapkričio 18 d. ir 2017 m. gegužės 12 d. Protestuotojai taip pat teigia, kad 2019 m. kovo mėn. patvirtinta projekto aplinkosaugos ataskaita „nebuvo techniškai ir profesionaliai kruopšti” ir joje net nėra išsamiai aprašytas poveikis aštuonioms saugomoms augalų rūšims šioje teritorijoje, taip pat nykstančiam paprastajam akmeniniam kurėnui – rūšiai, kurios apsaugos statusas reikalauja saugoti jos buveinę. Be to, šioje ataskaitoje „neigiamas bet koks poveikis greta esančiai jūros aplinkai”, – nurodo jie.” Protestuotojai primena, kad, gavęs Tegüico kultūros asociacijos skundą, Kabinetas per penkias savaites parengė ataskaitą, kuri buvo pagrindas prevenciškai sustabdyti darbus, nustačius rimtus patrimonialinius pažeidimus, tačiau joje apsiribojama rekomendacija aptverti paveiktą teritoriją ir paneigiama galimybė atlikti išsamų tyrimą.

Be to, pabrėžiama, kad Puertito de Adeje gamtos ir kultūros turtai yra „unikalūs” Tenerifėje, Kanarų salose ir Vidurio Atlante, „nes tai milžiniškos geologinės, geomorfologinės, botaninės, faunos, jūrų, archeologinės, etnografinės ir istorinės vertės anklavas”.

Protestuotojai stovyklauja Puertito de Adeje kad sustabdytu Cuna del Alma statyba

Jie nurodo, kad projektas yra „pasenusio ekonominio modelio, kuris lemia tik priklausomybę nuo turizmo ir paties sektoriaus konkurencingumo praradimą, žemės ūkio paskirties žemės ir maisto nepriklausomybės praradimą, nedarbą ir skurdą, taip pat žalą aplinkai, kraštovaizdžiui ir paveldui, ledkalnio viršūnė.” Jie pabrėžia, kad šis modelis „akivaizdžiai prieštarauja naujiems parametrams, kurių siekiama pasauliniu lygmeniu, siekiant darnaus vystymosi, kovos su klimato kaita ir Tūkstantmečio tikslų”.

- Advertisement 4-

Naujausi