23.3 C
Tenerife
Pirmadienis, 5 gruodžio, 2022
Reklama
PradžiaTurizmasPrognozuojama intensyvi žiema, nes per savaitę atostogų užsakymų padaugėjo 12 %.

Prognozuojama intensyvi žiema, nes per savaitę atostogų užsakymų padaugėjo 12 %.

- Advertisement 3-


Ankstesnės viešbučių asociacijų ir Kanarų turizmo ministerijos prognozės, kad šių metų žiemos sezonas Kanarų salose bus itin sėkmingas, artėjant oficialiai sezono pradžiai, lapkričio 1 d., atrodo kur kas tikslesnės.

Užsakymų skaičius vis dar yra 23 % mažesnis nei 2019 m., tačiau deficitas mažėja kasdien.

Per pastarąją savaitę užsakymų padaugėjo daugiau nei 12 % ir tikimasi, kad per likusią spalio mėnesio dalį jų skaičius dar labiau išaugs, atsižvelgiant į nuo Kovido laikų pasikeitusius turistų įpročius, kai žmonės rezervuoja vėliau arba paskutinę minutę.

Pagerėjo ir susisiekimo oro transportu rodikliai. Prieš keletą savaičių oro linijų bendrovės buvo suplanavusios 9,4 mln. vietų žiemai, t. y. 30,7 proc. daugiau nei 2019 m. Naujausiais duomenimis, vietų, kuriomis galima skristi į salas, padaugėjo beveik 100 000, iki beveik 9,5 mln.

Las Palmo svetingumo ir turizmo verslininkų federacijos (FEHT) prezidento José María Mañaricua teigimu, žiema bus „gera”, tačiau jis įspėja, kad 2019 m. rodikliai nebus pasiekti.

Infliacija, palūkanų normos ir degalų kainos – visa tai turės įtakos daugelio europiečių sprendimui, keliauti ar ne, ir tai neleis turistų skaičiui pasiekti iki kovą buvusio lygio, kaip buvo šiemet.

Iki rugpjūčio mėn. į Kanarų salas atvyko 7 proc. mažiau turistų nei 2019 m., o tai reiškia, kad sumažėjo milijonu žmonių. Iš jų tarptautinių lankytojų skaičius sumažėjo 9,4 %, o piliečių – 4,3 %. Labiausiai nukentėjo Gran Kanarijos sala po La Palmos (dėl išsiveržimo) – joje apsilankė 10,5 % mažiau turistų.

„Žiema Kanarų salose bus labai gera, tačiau ji nebus išskirtinė. Mums bus sunku pasiekti 2019 m. rodiklius”, – sako Mañaricua, kuris patvirtina, kad tikėtinas užimtumas lapkričio, Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu bus 90 proc. Visi, norintys žiemos saulės, gali atostogauti Egipte, Karibuose arba Kanarų salose. Tai visada buvo mūsų didelis pranašumas ir toks išliks, tačiau šiuo metu ne toks didelis kaip 2019 m.”

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai