33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaKanarų SalosPo net septynių mėnesių pertraukos pirmasis kruizinis laivas pasiekė Kanarų salų krantus

Po net septynių mėnesių pertraukos pirmasis kruizinis laivas pasiekė Kanarų salų krantus

- Advertisement 3-

Antradienį ryte, po daugiau nei septynis mėnesius trukusio uždarymo, susijusio su pandemijos įsigaliojimu pasaulyje, į Santa Cruzo uostą pagaliau įplaukė pirmasis kruizinis laivas.

Pirmasis visoje Ispanijoje sezoninis kruizas „Mein Schiff 2″ į salą atplukdė beveik 900 turistų, kuriuos sveikino Santa Cruz meras ir miesto tarybos prezidentas. Praplaukę Gran Kanariją ir Lanzarotę, 896 vokiečių turistai aplankys keletą žymiausių Tenerifės vietų, įskaitant Garachico, istorinį La Laguna centrą, Teidės kalną, „Auditorium” bei Teresitas paplūdimį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Ekskursijos bus rengiamos ne didesnėmis nei 10 asmenų grupėmis, laikantis visų saugos priemonių, tokių kaip veido kaukių dėvėjimas, dezinfekcinių skysčių naudojimas bei saugaus atstumo išlaikymas. Stotelių metu kruizo keleiviams bus uždrausti pavieniai pasivaikščiojimai po miestą bei atsipirkimo galimybės rezidentinėse erdvėse. Pagal naujas kelionių kruiziniais laivais gaires leidžiamos tik ekskursijos, kurių metu keleiviai lydimi profesionalaus gido.

Viešnagės metu „Mein Schiff 2″ kapitonas Thomas Roth šnekučiavosi su meru ir tarybos prezidentu sakydamas, kad Tenerifė jam patiko dar tada, kai pirmą kartą čia prisišvartavo 1990 metais. ,, Santa Cruz visada buvo mano mėgstamiausias uostas. Aš visada sakau, kad gražus laivas turi būti gražiame uoste, o Kanarų salos yra išties ypatingos. Čia švarūs vandenys, grynas oras ir mėlynas dangus galiu pasakyti, kad džiaugiuosi vėl sugrįžęs. Ačiū”, – dėkojo kruizinio laivo kapitonas Thomas Roth.

Uosto direkcijos prezidentas Carlos González patikino, kad šio „eksperimentinio kruizo” atplaukimas suteiks salynui pasitikėjimą savo jėgomis. Jis dėkojo laivybos kompanijoms už jų pastangas ir darbą tokiomis neeilinėmis koronaviruso pandemijos sąlygomis bei tikino, kad ,,atsiveria galimybė suaktyvinti kruizinių laivų sektorių ir pagerinti ekonominę situaciją”. C. González pabrėžė, kad šį kartą laivas atplukdė vos 896 turistus, o tai sudaro mažiau nei 30% laivo talpos. Tačiau prezidentas džiaugiasi, kad kitas kruizinis laivas, atplauksiantis jau kitą antradienį lapkričio 17-ąją, bus užpildytas 1 300 žmonėmis”.

Carlos González teigia, kad ateinančio kruizo metu Santa Cruz uostas planuoja atlikti sveikatos kontrolės veikimo imitavimą kritinės situacijos atveju. Veiksmų protokolo priemonės bus išbandytos „tikroje”, kritinėje situacijoje. ,,Tai padės mums išbandyti mūsų jėgas pasitinkant kruizinį laivą esant kritinei situacijai. Mes būsime pirmasis uostas, kuris įvykdys šias pratybas”, – sako C. González.

Santa Cruz miesto meras José Manuel Bermúdez pabrėžia, kad kruizinių laivų kelionės yra vienos iš esminių turizmo atšakų mieste. Meras tikisi, kad artimiausiu metu Santa Cruz suspindės kruizinių laivų galybe savo uoste. ,,Šiandien yra istorinė diena – kruiziniai laivai grįžta į Santa Cruzą. Kitas mūsų tikslas, kuris turi būti pasiektas artimiausiu metu – turistai, vaikštinėjantys po miesto gatves, skatinantys ekonomikos atsigavimą”, – sako meras.

Kelionių organizatorius TUI kruiziniu laivu ,,Mein Schiff 2″ planuoja įvykdyti 18 septynių dienų trukmės kelionių nuo pirmojo vakarykščio kruizo iki kitų metų kovo mėnesio pabaigos. Maršrutai vyks tarp Kanarų salų uostų: Las Palmas, Arrecife, Puerto del Rosario, Santa Cruz de Tenerife, San Sebastián de La Gomera ir Santa Cruz La Palma. Šie maršrutai reiškia „generalinę repeticiją“, skirtą kruizinių laivų turizmo atnaujinimui.

- Advertisement 4-

Naujausi