30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosPer pastarąsias tris dienas Kanarų salas pasiekė 375 nelegalūs imigrantai

Per pastarąsias tris dienas Kanarų salas pasiekė 375 nelegalūs imigrantai

- Advertisement 3-

Per pirmąsias dvi šių metų savaites atplaukiančių valčių su nelegaliais imigrantais iš Afrikos skaičius nukrito iki nulio. Imigrantų bandymus pasiekti Kanarų salas stabdė ypač blogos oro sąlygos. Tačiau grįžus geram orui, grįžo ir valtys.

Per pastarąsias tris dienas į Kanarų salas atvyko 375 nelegalūs imigrantai kilę iš pietinės Sacharos dalies. Jų tarpe buvo 33 nepilnamečiai, iš kurių 2 mirė. Vienas vos pasiekęs prieplauką, kitas vakar El Hierro ligoninėje.

Vakar dienos metu pakeliui į Gran Kanariją, Lanzarotę ir Tenerifę buvo sulaikytos keturios imigrantų valtys. Jose buvo 204 imigrantai. Iš jų 12 moterų ir 26 nepilnamečiai.
Ankstų rytą prie Lanzarotes pastebėtos dvi valtys su 57 asmenimis. ,,Jūrinė gelbėjimo tarnyba“ perkėlė 29 imigrantus, kurių tarpe buvo 2 moterys ir 3 nepilnamečiai į Arrecife. Kita imigrantų dalis (23 vyrai ir 5 nepilnamečiai) perkelti į La Santa (Tinajo).

Imigrantų teigimu jie atvyko iš Maroko Safi pakrantės, esančios per 530 kilometrus į šiaurės rytus nuo Lanzarote. Žmonės atviroje jūroje valtyse išbuvo 4-5 dienas.

Taip pat vakar ankstų rytą į pietus nuo Gran Kanarijos buvo pastebėtos dar dvi valtys, kurioms talkino gelbėjimo kateris „Guardamar Talía“. Vienoje iš jų buvo 36 iš į pietus nuo Sacharos kilę afrikiečiai (įskaitant 3 moteris ir 3 nepilnamečius), o antroje – 63 žmonės, iš kurių 7 moterys ir 6 nepilnamečiai.

Penktoji valtis aptikta vos už penkių mylių į pietus nuo Tenerifės, ji pati įplaukė į Los Cristianos uostą. Laive buvo 48 iš į pietus nuo Sacharos kilę imigrantai, 9 iš jų – nepilnamečiai. 5 iš jų nugabenti į ligoninę dehidracijos ir hipotermijos gydymui.

Be to, antradienį salas pasiekė dar trys valtys su šimtu imigrantų. Vienoje iš į Lanzarotę atvykusioje valtyje buvo 28 marokiečiai, kitoje – 21.

Trečioji valtis su 53 žmonėmis – 45 suaugusiais vyrais ir 8 nepilnamečiais (4 berniukais ir 4 mergaitėmis) atplaukė į „La Restinga“ El Hierro mieste. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vienas iš imigrantų mirė prieplaukoje, kitas, buvęs kritinės būklės, mirė ligoninėje. Dar du imigrantai lieka gydymo įstaigose.

Nuo metų pradžios, bandydami pasiekti Kanarų salų pakrantes, mirė jau 10 asmenų. Iš jų 4 žuvo valtyje, plaukusioje į Tenerifę. Praėjusią savaitę valtyje atviroje jūroje mirė 9-erių metų berniukas ir, jo 12-metės sesers teigimu, jo kūną išmetė už borto.

Mauritanijos žandarmerija per pastarąsias kelias dienas sulaikė daugiau nei 140 žmonių, beveik visus iš skirtingų į pietus nuo Sacharos esančių šalių, kurie ruošėsi valtimis plaukti į Kanarų salas. Pasak naujienų agentūros EFE, Mauritanijos policijos šaltiniai patvirtino, kad areštai vyko sostinėje Nouakchott. Operacijos buvo vykdomos siekiant išardyti nelegalios emigracijos tinklus. Šie tinklai turėjo išvystytą logistiką ir nuostatas, kaip išsilaikyti kelias dienas trunkančioje kelionėje.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai