25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosPer ketverius metus Kanarų salose nuomojamo nekilnojamojo turto pasiūla sumažėjo 22 proc.

Per ketverius metus Kanarų salose nuomojamo nekilnojamojo turto pasiūla sumažėjo 22 proc.

- Advertisement 3-


Remiantis nekilnojamojo turto portalo „Idealista” paskelbtu tyrimu, per pastaruosius ketverius metus ilgalaikio gyvenamojo būsto nuomos pasiūla Kanarų salose sumažėjo 22 %, jei 2019 m. pirmojo ketvirčio duomenis lyginsime su 2023 m. to paties laikotarpio duomenimis.

Nacionaliniu mastu pasiūla sumažėjo 28 %, tačiau labiausiai ji sumažėjo Madrido ir Katalonijos autonominėse bendruomenėse – abiejose sumažėjo 41 %.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Po jų seka Kantabrija (31 % sumažėjimas), Galisija (-29 %), Kastilija-La Manča ir Euskadi (-25 %). Toliau rikiuojasi Kanarų salos (-22 %), Valensijos bendruomenė (-21 %) ir Ekstremadūra (-20 %), o žemiau – Balearų salos (-16 %), Mursija (-15 %), Andalūzija (-13 %) ir Astūrija (-12 %). Vienaženkliais skaičiais sumažėjo La Rioja (-8 %), Aragonas (-7 %), Kastilija ir Leonas bei Navaros bendruomenės, kuriose nuomos kainos sumažėjo mažiausiai – tik 3 %.

Daugelis žmonių atsidūrė dvilypėje padėtyje, nes mėnesinės nuomos kainos, kaip jau buvo pranešta anksčiau, padidėjo daugiau kaip 50 % ir pasiekė naują rekordiškai aukštą lygį nuo 2007 m. nekilnojamojo turto burbulo prieš ekonomikos nuosmukį, o tai reiškia, kad daugelis žmonių negali sau jų leisti.

Kai kurios jų dabar yra juokingai didelės, nes savininkai įstrigo spręsdami, ar nuomoti savo nekilnojamąjį turtą didelės grąžos atostogoms, ar labiau garantuotai ilgalaikei nuomai, nes jie nori gauti kuo daugiau pajamų. Tikimasi, kad naujasis būsto įstatymas, kuris turėtų įsigalioti šiais metais, stabilizuos rinką.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos